«Без медогляду та за підробленою довідкою» — фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Мустафаєва залишили за ґратами | QHA media
Репресії

«Без медогляду та за підробленою довідкою» — фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Мустафаєва залишили за ґратами

26 Березня 2020, 12:54
Сервер Мустафаєв. Фото: «Кримська солідарність»
Закрити

Апеляційний військовий суд в російському Ростові-на-Дону відхилив апеляційні скарги та залишив під арештом до 15 травня фігуранта з «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Сервера Мустафаєва. Про це повідомила його адвокат Ліля Гемеджі, передає «Кримська солідарність».

Судовий розгляд апеляційних скарг мав відбутися ще 23 березня, але засідання перенесли через погіршення стану здоров’я Мустафаєва. Адвокат Олексій Ладін повідомив тоді, що політв’язня доставили у жахливому стані.

«З температурою, він фактично лежить на лавці та не може брати участь у засіданні. Йому викликали швидку допомогу», — сказав адвокат. Через це розгляд апеляційних скарг перенесли.

На останньому засіданні Мустафаєв почувався вже краще.

Сервер вже відчуває себе набагато краще, кашель у нього залишається, проте температура спала. Це дозволяє йому брати участь в суді і здійснювати свій захист, — розповіла Гемеджі.

Ліля Гемеджі

Під час останнього засідання суд долучив до справи дві довідки за підписом начальника медсанчастини слідчого ізолятора. Одна з них датована 23 березня, коли Мустафаєву справді виміряли температуру тіла в медсанчастині.

«Але йому не вимірювали тиск, не взяли аналізи, не послухали легені на наявність якихось хрипів, краплі для носа відмовилися видавати», — зазначає Геменджі.

Друга довідка, яку суд долучив, взагалі була підробленою. Вона датована 24 березня і в ній вказано, що стан здоров’я підсудного начебто задовільний. Хоча в той день Мустафаєву взагалі не проводили жодних оглядів.

Ми заперечували проти залучення цієї довідки, так як такі довідки в медсанчастині СІЗО видаються не в перший раз без огляду, — пояснила Гемеджі.

Та суд не враховував клопотання та відхилив апеляційні скарги щодо розгляду або перегляду обраних запобіжних заходів у зв’язку з діючою пандемією.

Запобіжний захід у вигляді утримання під вартою відносно Сервера Мустафаєва залишено без змін. Він буде перебувати в ув’язненні в російському СІЗО до 15 травня 2020 року.

⚡️АПЕЛЛЯЦИОННАЯ ЖАЛОБА В ОТНОШЕНИИ СЕРВЕРА МУСТАФАЕВА НЕ УДОВЛЕТВОРЕНА 25 марта 2020 года, с третьей попытки…

Опубліковано Крымская солидарность Четвер, 26 березня 2020 р.

Сервер Мустафаєв був затриманий 21 травня 2018 року в Бахчисараї разом з іншим кримськотатарським активістом Едемом Смаіловим. Їх підозрюють в участі у забороненій в Росії мусульманській релігійній організації «Хізб ут-Тахрір». «Кримська солідарність» офіційно заявляла, що розцінює обшук і арешт координатора і активіста організації Мустафаєва як переслідування за активну громадянську, релігійну та національну позицію і залякування суспільства в цілому.

QHA media повідомляло, що Мустафаєву та іншому фігуранту «справи» Ернесу Аметову не надають медичної допомоги. Незважаючи на критичний стан здоров’я і явні ознаки респіраторного захворювання, кримських татар все одно доставили у Південний окружний військовий суд, де відносно них тривають судові слухання. 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова виступила з вимогою до російської омбудсменки негайно провести повне медичне обстеження Сервера Мустафаєва, аби виключити зараження інфекційними захворюваннями, зокрема, коронавірусною інфекцією.

Дивитись ще: