Без епідемічних обмежень — для українців відкрили кордони чотири країни Європи та Єгипет | QHA media

Без епідемічних обмежень — для українців відкрили кордони чотири країни Європи та Єгипет

01 Липня 2020, 14:34
Фото: glavnoe.ua
Закрити

Українці вже можуть подорожувати до Туреччини, Хорватії й Албанії без епідемічних обмежень, до Чорногорії — за наявності тесту про відсутність COVID-19, до Єгипту — з проходженням самоізоляції під час повернення. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій у Telegram.

Найпопулярніше питання цього літа — які країни вже відкрили свої кордони для України? Туреччина, Єгипет (але з обов’язковим дотриманням 14-денної самоізоляції після повернення додому, адже Єгипет віднесений до країн з високим рівнем інцидентності COVID-19), Албанія, Хорватія (за умови підтвердження бронювання готелю або гостьового житла), Чорногорія (за наявності негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого протягом останніх 48 годин), — написав він.

Через нестабільну епідеміологічну ситуацію в Україні, інші європейські кордони залишаються зачиненими для українських туристів. Проте іноземцям, дипломатам та громадянам України, які мають дійсні робочі чи навчальні контракти або посвідчення на проживання в ЄС, морякам, що прямують на корабель, громадянам, які транзитом прямують через ЄС, в’їзд дозволено.

Щодва тижні ЄС переглядатиме список держав, з яких можна в’їжджати. І в залежності від обставин, буде частково або повністю скасовувати обмеження на поїздки, чи знову вводити їх для конкретних країн.

Також, в залежності від розвитку епідеміологічної ситуації в Україні, рішення про відкриття кордонів ухвалюватиме Грузія.

Нагадаємо, що ЄС не скасував з 1 липня заборону на в’їзд для українців — хоча дозволив в’їзд деяким туристам з 15 країн. Рада Євросоюзу дозволила відкрити в’їзд для окремих категорій українців.

Нагадаємо, що віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що ЄС не відкриє кордони для українців з 1 липня.

Як повідомляли «Кримські новини», Київ, Львівська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська, Одеська, Хмельницька, Чернівецька, Чернігівська, Харківська й Донецька області мають епідеміологічні показники, які не дозволяють пом’якшувати карантин.

Дивитись ще: