Байден зробив заяву щодо нових санкцій проти Росії через ескалацію війни в Україні

Новини України та світу
Хельга Полтавка
16 Квітня 2021, 11:03
Хельга Полтавка
16 Квітня 2021, 11:03

Президент США Джо Байден виступив у Білому домі зі зверненням після нових санкцій, запроваджених раніше проти Росії через її «зловмисні дії».

Коли тільки я балотувався в президенти, я однозначно заявляв, що коли я стану президентом, я чітко відповідатиму на будь-яку спробу втручатися в наші вибори, на будь-які загрози суверенітету. Ми не можемо дозволити будь-якій іноземній силі втручатися в наші демократичні процеси, — сказав Байден у зверненні.

Він заявив, що в розмові з Володимиром Путіним повідомив, що як тільки США знатимуть винуватців втручання, вони підготують відповідь.

Щодо України, то Байден висловив президенту РФ свою стурбованість щодо стягування російських військ до кордонів України і в окупованому Криму.

Він наголосив на важливості деескалації ситуації, пов’язаної з агресією Російської Федерації, і запевнив, що у разі, якщо Кремль спробує нашкодити інтересам США та їхнім союзникам, то отримає «відповідь».

Я повністю підтримую суверенітет і територіальну цілісність України і зараз настав час для деескалації, шляху вперед через дипломатичний процес. США та Україна конструктивно рухаються цим шляхом. І я хочу сказати, що в інтересах США — співпрацювати з Росією, ми будемо продовжувати це. Але, якщо Росія намагатиметься зашкодити інтересам США, ми відповідатимемо на це — це стосується наших народів і наших союзників, — сказав Байден.

Нагадаємо, Білий дім 15 квітня оголосив про санкції через дії Росії, які США характеризують як «шкідливі» — зокрема кібератаки, втручання у вибори в США, пропозицію винагороди за життя американських військових в Афганістані, порушення міжнародного права, у тому числі концентрацію російських військ поблизу кордонів України і в окупованому Криму.

Санкції передбачають, зокрема, заборону на операції з держборгом Росії на первинному ринку. Також до списку санкцій внесли низку фізичних осіб та компаній.

У Москві різко відреагували на нові санкції США, заявивши, що на них буде жорстка відповідь.