Байден продовжив санкції проти Росії за окупацію Криму і війну на Донбасі

Новини України та світу
Хельга Полтавка
04 Березня 2021, 11:49
Хельга Полтавка
04 Березня 2021, 11:49

Президент США Джо Байден продовжив на один рік дію санкцій щодо Росії через окупацію українського Криму і війну на Донбасі.

Про це повідомляється у заяві Білого дому.

Я направив до Федерального реєстру для публікації повідомлення, в якому зазначається, що надзвичайний указ, оголошений у розпорядженні 13660 від 6 березня 2014 року щодо України, продовжить діяти і після 6 березня 2021 року, — заявив президент США.

У заяві наголошується, що дії та політика осіб, які підривають демократичні процеси та інституції в Україні, загрожують її миру, безпеці, стабільності, суверенітету і територіальній цілісності, сприяють незаконному привласненню активів, а дії та політика уряду Російської Федерації, включаючи окупацію Криму та застосування сили в Україні, продовжують створювати надзвичайну та надзвичайну загрозу для національної безпеки та зовнішньої політики США.

Санкції щодо Росії через ситуацію в Україні були запроваджені адміністрацією президента Барака Обами у 2014 році.

Перші обмежувальні заходи набули чинності 6 березня 2014 року, пізніше — 16 березня, 20 березня і 19 грудня того ж року — санкції розширювалися.

З моменту введення санкцій вони щорічно продовжуються на 12 місяців. У разі скасування санкцій, президент США повинен за 90 днів повідомити про це Конгрес США.

Нагадаємо, 2 березня Мінфін США опублікував список росіян і організацій, щодо яких вводяться санкції через отруєння і ув’язнення російського опозиціонера Олексія Навального. ЄС окремо оголосив, що наклав санкції на чотирьох російських правоохоронців за порушення прав людини у відношенні російського опозиціонера.

Як повідомляли «Кримські новини», РНБО розглянула проєкт державної стратегії деокупації та реінтеграції АР Крим та персональні санкції.