Авіакомпанії оминають територію Білорусі через інцидент з опозиціонером — ЗМІ

Новини України та світу
Хельга Полтавка
24 Травня 2021, 11:31
Хельга Полтавка
24 Травня 2021, 11:31

Щонайменше два рейси авіакомпанії AirBaltic рушили в обхід повітряного простору Білорусі після інциденту з примусовою посадкою в аеропорту Мінська рейсу Ryanair Афіни — Вільнюс з опозиціонером Романом Протасевичем на борту.

Про це пише білоруське «Єврорадіо».

Рейс з Риги на Одесу оминув територію Білорусі над Литвою та Польщею, а з Риги на Тбілісі — рушив через повітряний простір Росії, — повідомляє «Єврорадіо».

Нагадаємо, у неділю Білорусь підняла винищувачі для посадки у Мінську літака компанії Ryanair, яким з Афін до Вільнюса прямував засновник опозиційного Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Літак завернули до Мінська за командою білоруських диспетчерів через повідомлення про нібито замінування, попри те, що відстань до Вільнюса була значно меншою.

Після посадки літака, Протасевича і його дівчину затримали. Опозиціонеру на батьківщині загрожує смертна кара за його причетність до координації протестів.

Авіакомпанія Ryanair у заяві вже після приземлення літака у Вільнюсі не згадала ключові обставини інциденту і заявила, що «звернути до Мінська було ближче, аніж летіти до Вільнюса», що не відповідає дійсності. На момент, коли літак почав змінювати курс за вказівкою диспетчерів, відстань від нього до Мінська була у 2-3 рази більшою, ніж до аеропорту призначення, що розташований на півдні Вільнюса.

Ця подія викликала різку реакцію світу. ЄС попередив Білорусь про наслідки через посаджений у Мінську літак та планує обговорити це питання на рівні керівників блоку.

Нагадаємо, що у Білорусі 15 березня на два місяці заарештували журналіста-розслідувача міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm Дениса Івашина, який має статус закордонного українця.

Як повідомляли «Кримські новини», журналісток каналу «Белсат» Катерину Андреєву і Дарину Чульцову в Білорусі засудили до двох років позбавлення волі з конфіскацією техніки на користь держави. Як зазначає «Наша ніва», журналісток засудили за висвітлення протестів і розгону мітингу в Мінську.