Атмосфера страху й недовіри. Кримськотатарський правозахисник розповів у Радбезі ООН про репресії Росії в Криму | QHA media
15 Березня 2019, 18:03

Атмосфера страху й недовіри. Кримськотатарський правозахисник розповів у Радбезі ООН про репресії Росії в Криму

Закрити

За п’ять років окупації Росією Криму зафіксовано понад півтори тисячі фактів порушення прав людини на півострові.

Про це на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН, яке триває у Нью-Йорку, «Символічна дата: п’ята річниця початку окупації Росією Криму: кричуще порушення міжнародного права» заявив співзасновник ініціативи КримSOS і програмний директор «Кримського дому» Алім Алієв, повідомляє QHA media.

За його словами, через неприйняття окупації півострова 66 кримчан перебувають під вартою, шестеро були вбиті, а 16 людей викрадено. Російські силовики також провели 281 обшук в будинках жителів Криму, яких також підозрюють в нелояльності до «влади».

Алієв підкреслив, що більшість переслідуваних в Криму є кримськими татарами.

Це викликає атмосферу страху і недовіри. Жителі обговорюють ці репресії у приватному порядку, тому що незадоволених переслідують, піддають арештам і обшукам, — зазначив він.

Алієв засудив заборону владою РФ на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Він сказав, що більшість кримських татар сприйняли цю заборону як приватне переслідування, оскільки більшість з них брали участь в його діяльності й не прийняли створювані Росією альтернативні інституції.

Правозахисник зазначив, що Крим перетворився з туристичного регіону на величезну військову базу. Він зазначив, що Росія спеціально переселила в Крим півмільйона росіян, у той час як півострів залишило 35 тисяч чоловік.

Алієв також розповів на засіданні про знищення нематеріальної спадщини кримськотатарського народу, зокрема, про руйнування Ханського палацу в Бахчисараї.

Він закликав міжнародне співтовариство створити платформу, що базується на міжнародному праві, для деокупації Криму, і сприяти у звільненні політв’язнів.

QHA media повідомляло, що 15 березня 2019 року Рада Безпеки ООН обговорить ситуацію в анексованому Криму. Засідання, присвячене п’ятій річниці окупації, відбувається за «формулою Аррії», тобто на нього запрошені не тільки члени Радбезу, а й представники інших держав-членів ООН і неурядових організацій.

Дивитись ще: