Асан Ахтемов заявив про політично вмотивовану справу проти нього – адвокат

Новини України та світу
Алла Трапезова
15 Вересня 2021, 14:
Алла Трапезова
15 Вересня 2021, 14:

Затриманий окупантами кримський татарин Асан Ахтемов заявив про свою невинність і намір відстоювати її в судах. Про це «Кримським новинам» повідомив адвокат Айдер Азаматов.

Він передав слова подяки всім людям, які підтримують його. Він знайшов у собі сили, щоб відстоювати свою невинність в подальших судових інстанціях. Він вважає всі пред'явлені звинувачення вигаданими, що не мають ніякого сенсу. І найголовніше, він вважає, що це справа абсолютно політично вмотивована, –  підкреслив адвокат.

За його словами, під тортурами у Асана були отримані свідчення на відео і під протокол.

Це було отримано, як Асан сказав, під тортурами. Тобто був фізичний тиск, тому ми просили визнати неспроможними, неприпустимими дані докази, – зазначив Азаматов.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеїнов. Більше доби про їхню долю нічого не було відомо.

Пізніше братів Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Усі вони заарештовані до 4 листопада.