«Армійські намети і окремі кімнати для людей з симптомами коронавірусу»: голосування за поправки до конституції Росії можуть розтягнути на кілька днів | QHA media
29 Травня 2020, 13:28

«Армійські намети і окремі кімнати для людей з симптомами коронавірусу»: голосування за поправки до конституції Росії можуть розтягнути на кілька днів

Закрити

Голосування за поправки до конституції в Росії можуть провести на відкритому повітрі й розтягнути цю процедуру на кілька днів. Про це йдеться в рекомендаціях виборчим комісіям щодо профілактики ризиків під час підготовки і проведення загальноросійського голосування. Цей документ затверджений головною санітарною лікаркою і керівницею Росспоживнагляду Ганною Поповою і узгоджений з центральною виборчою комісією РФ.

Так, комісії будуть запрошувати громадян у певний день і час на дільницю за територіальною ознакою для голосування. Але росіяни зможуть прийти «у будь-який з днів, коли воно проводиться, або реалізувати своє право іншим зручним для них способом».

При цьому рекомендується обладнати майданчики для голосування не у дільницях, а біля них «з метою профілактики ризиків, пов’язаних із розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19». При цьому пропонується використати існуючі навіси, накриття або армійські намети, а виборчим комісіям слід потурбуватися про розмежування потоків голосуючих, щоб уникнути масового скупчення людей.

Перед дільницями мають організувати температурний контроль виборців. Якщо ж у людини будуть ознаки захворювання, то для цього випадку пропонують виокремити кімнату, де виборець зможе проголосувати і дочекатися бригади швидкої допомоги.

Власне виборцям рекомендуватимуть приходити на дільниці у масці та зі своєю ручкою.

Як повідомляло QHA media, всеросійське голосування щодо поправок до конституції, яке планувалося на 22 квітня, скасовано через пандемію нового коронавірусу. 

Вже 23 травня в Росії опублікували закон, згідно з яким запровадили можливість дистанційного голосування, зокрема онлайн і поштою, на всіх рівнях виборів.

Нагадаємо, 10 березня президент Росії Володимир Путін позитивно відреагував на ідею «обнулення» президентських термінів, що дозволить йому знову подати свою кандидатуру під час виборів у 2024 році. Держдума цю норму підтримала.

Дивитись ще: