Архієпископ Климент закликав припинити церковні чвари і провести зустріч Філарета з Єпіфанієм | QHA media
17 Травня 2019, 17:24

Архієпископ Климент закликав припинити церковні чвари і провести зустріч Філарета з Єпіфанієм

Закрити

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент закликав провести зустріч патріарха Філарета з головою Православної церкви України митрополитом Єпіфанієм для подолання розбіжностей.

Про це йдеться у заяві архієпископа, текст якої є у QHA Media.

Климент вважає, що президент України, чиновники уряду і нардепи мають припинити втручання у внутрішнє церковне життя і роздування мови ворожнечі у засобах масової інформації та соціальних мережах.

Він закликав відкласти ухвалення офіційних церковних рішень до «гармонізації ситуації і подолання конфліктної ситуації, яку інспірують ззовні».

Разом з тим архієпископ зазначив, що влада заклала основу церковного протистояння, коли просувала процес надання Україні Томосу, спираючись, перш за все, на єпископат і вірних Українській Православній Церкві Київського Патріархату.

На його думку, корінь цієї проблеми полягає у тому, що вища державна влада України «переоцінила глибину своєї участі в процесі надання Томосу і перейшла допустимі межі, у значній мірі втрутившись у внутрішнє церковне життя».

Президентом України надавалися гарантії та обіцянки, про які розповів у своїх заявах святійший патріарх Філарет, фактично визнавалася згода держави на поступове утвердження ПЦУ як Патріархату зі збереженням участі патріарха Філарета у реальному управлінні церквою.

Відзначимо, почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що предстоятель ПЦУ Єпіфаній не може нічого робити всередині церкви без його згоди і звинуватив чинного президента Петра Порошенка у «відступі від обіцяних домовленостей».

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій офіційно вручив підписаний Томос для Православної Церкви України предстоятелю ПЦУ митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Церемонія вручення відбулася у патріаршому храмі Святого Георгія у Стамбулі.

Дивитись ще: