Апеляційний суд у Гаазі затвердив Младічу довічний строк за вбивство боснійських мусульман у Сребрениці

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
08 Червня 2021, 18:35
Тетяна Нікішина
08 Червня 2021, 18:35

Апеляційний суд залишив чинним довічне ув’язнення Ратко Младічу за вбивство близько восьми тисяч боснійських мусульман у Сребрениці в 1995 році.

Ратко Младіч, колишній командувач боснійських сербів, програв апеляцію у Гаазі на вирок, оголошений у 2017 році, за геноцид, військові злочини і злочини проти людяності.

Про це повідомляє ВВС.

Поки невідомо, де Младіч відбуватиме довічний строк.

Довідка. Різанина у Сребрениці — один із наймасштабніших воєнних злочинів у сучасній європейській історії, скоєний під час Боснійської війни 13-22 липня 1995 року, що полягав у спланованому масовому вбивстві боснійськими сербами близько 8 тисяч боснійських мусульман чоловічої статі віком від 12 до 77 років.

Різанину було вчинено в районі боснійського міста Сребрениця після його захоплення Військом Республіки Сербської під командуванням генерала Ратко Младіча за співучасті воєнізованого формування «Скорпіони» під контролем міністерства внутрішніх справ Сербії.

Завершені розгляди в міжнародних судах довели, що різанина у Сребрениці не була спонтанним явищем, а була наперед спланована і методично втілена.

Наприкінці лютого 2007 року різанину в Сребрениці визнав геноцидом Міжнародний суд.

Як повідомляли «Кримські новини», Палата представників штату Техас ухвалила резолюцію щодо визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу. У Палаті представників штату підкреслили, що точна цифра жертв Голодомору досі невідома: вважається, що це від 3,5 до 10 мільйонів українців.