Апеляційний суд Москви залишив чинним вирок математику Міфтахову

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
10 Червня 2021, 17:03
Асіф АлієвQHA
10 Червня 2021, 17:03

Московський міський суд залишив чинним вирок татарському активісту, аспіранту МГУ Азату Міфтахову, який був засуджений до шести років колонії.

На суді адвокатка Світлана Сидоркіна просила оприлюднити дані засекречених свідків, які давали свідчення у так званій справі Міфтахова. Адвокатка також клопотала про те, щоб випустити Міфтахова з «акваріума» (скляний бокс для тримання підозрюваних у залі суду, — прим. ред.). Суддя відмовив стороні захисту в обох клопотаннях.

Тим часом суд оголосив вилучити із засудження застосування предмета, використовуваного у якості зброї, димовий піротехнічний факел (фальшфейер).

Міфтахова визнали винним у справі про підпал офісу партії «Єдина Росія». Двом іншим обвинуваченим: Олені Горбань і Андрію Ейкіну суд призначив покарання, не пов'язане з позбавленням волі — Ейкіну призначили два роки умовно, а Горбань дали чотири роки умовно.

Міфтахов, який протягом двох років перебуває під вартою, провину не визнав. Він заявив, що дій проти «Єдиної Росії» не вчиняв, хоча відчуває до неї неприязнь.

Як писали «Кримські новини», у січні 2021 року російський суд засудив до шести років колонії загального режиму аспіранта механіко-математичного факультету МДУ Азата Міфтахова.

Татарина затримали 1 лютого 2019 року за підозрою у незаконному виготовленні вибухівки. За словами затриманого, від нього вимагали зізнання під тортурами.