«Антитерористичні закони Росії є здебільшого переслідуванням за інакомислення» — фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Сейтхалілов виступив у «суді» | QHA media
Репресії

«Антитерористичні закони Росії є здебільшого переслідуванням за інакомислення» — фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Сейтхалілов виступив у «суді»

12 Вересня 2020, 14:57
Рустем Сейтхалілов
Закрити

У «Верховному суді» незаконно анексованого Росією Криму відбулося засідання у «справі Хізб ут-Тахрір». Під час засідання один з фігурантів так званої «другої сімферопольської групи» Рустем Сейтхалілов звернувся до «суддів» з промовою, яку опублікувала «Кримська солідарність».

Він зазначив, що є громадянином України і батьком трьох неповнолітніх дітей. Він народився в Узбекистані, куди його родину депортували з Криму у 1944 році. Політв’язень порівняв дії Радянського Союзу при насильницькій депортації кримських татар з тим, що наразі робить Росія в тимчасово окупованому Криму.

«На зміну депортації прийшли нові методи, такі як залякування людей обшуками, затриманнями, адміністративними арештами, застереженнями щодо проведення масових заходів», — сказав Сейтхалілов. Росія таким чином хоче створити максимально несприятливе і некомфортне середовище для проживання в окупованому Криму і подальшу самодепортацію кримських татар.

Антитерористичне і антіекстремістське законодавство Росії — це здебільшого переслідування за інакомислення. Кримінальні справи щодо мене та інших кримських татар-мусульман є політично мотивованими, — пояснив окупаційним «суддям» підсудний.

Сейтхалілов уточнив, що наразі «справа» знаходиться на стадії ознайомлення, тому аргументи звинувачення вже не актуальні. «У зв’язку з чим наполягаю на обрання іншого запобіжного заходу, не пов’язаного з утриманням в СІЗО», — додав він.

Як повідомляли «Кримські новини», 27 березня 2019 року в кількох районах Криму російська ФСБ провела облави, під час яких затримувала мирних жителів за звинуваченням в організації забороненої в Росії партії «Хізб ут-Тахрір». Загалом були затримані 24 людини.

Всім фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» закидають «організацію або участь у терористичному осередку», покарання за це передбачає аж до довічного позбавлення волі за «організацію» і до 20 років за «участь».

19 грудня 2020 року двох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з «другої сімферопольської групи» — Ремзі Бекірова і Рустема Сейтхалілова — перевели з психіатричної лікарні до СІЗО окупованого Сімферополя. Двох кримських татар направили на примусову психіатричну експертизу наприкінці листопада 2019 року.

Дивитись ще: