Антитерористичні обшуки в Німеччині, президент Естонії про непередбачувану Росію, торгова угода США та Китаю. Дайджест світових медіа | QHA media
Огляд

Антитерористичні обшуки в Німеччині, президент Естонії про непередбачувану Росію, торгова угода США та Китаю. Дайджест світових медіа

14 Січня 2020, 18:26
Фото: DW
Закрити
Марина ПищулинаQHA media

Антитерористичні обшуки в Німеччині


Фото: DW

Німецьке видання DW повідомляє, що сьогодні вранці близько 180 офіцерів поліції здійснили рейди на об’єкти нерухомості у чотирьох федеральних землях Німеччини, переслідуючи підозрюваних ісламістів, які вважаються причетним до підготовки «серйозного насильницького акт, що загрожує державі». За даними прокуратури, підозрювані, віком від 23 до 28 років, мають чеченське походження, але точна кількість затриманих і допитаних не повідомляється.

Обшуки відбулися в німецькій столиці Берліні, а також у східних землях Бранденбург і Тюрингія та в західній землі Північний Рейн-Вестфалія. Слідчі заявляють, що підозрюваних звинувачують у відстеженні локацій для здійснення «ісламістського нападу», але додали, що немає жодних ознак того, що існували конкретні плани нападу. Під час рейдів поліція вилучила готівку, ножі та пристрої зберігання даних. Рейди були ініційовані після виявлення підозрілих фото на мобільному телефоні одного підозрюваного під час його перевірки поліцією.

Естонія вважає Росію непередбачуваною


Президентка Естонії Керсті Кальюлайд, коментуючи заклики президента Франції Емманюеля Макрона відродити відносини ЄС з Росією німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung, погодилася із необхідністю вести діалог, але наголосила, що цей діалог не повинен призвести до відхилень від загальних принципів, і в зв’язку з цим згадала Мінські угоди. Відповідаючи на питання, чи бачить Естонія загрозу від Росії, Кальюлайд зауважила, що загроза стосується не тільки її країни, але й всіх, адже Росія «не сприймає серйозно свій власний підпис під міжнародними договорами», і нагадала про Заключний Гельсінський акт, де зазначено, що кожна країна має право на територіальну цілісність.

Ми поділяємо спільну оцінку країн НАТО, що Росія є непередбачуваною країною, вона напала на Україну та Грузію. Але ми як НАТО вжили заходів для того, щоб найближчі до Росії країни були добре захищені, – сказала президентка Естонії.

Кажучи про ставлення естонського населення до Росії, Кальюлайд зазначила, що багато естонців сподівалися побачити Росію також вільною і демократичною державою. Але люди вірять, що російський народ не несе відповідальність за те, що все вийшло інакше, та розрізнюють режим Володимира Путіна і громадян.

Фото: verekeskus.ee

Економічна угода між США та Китаєм


Цієї середи очікується підписання першої фази торгової угоди між Китаєм та Сполученими Штатами Америки – двома найбільшими економіками світу. Адміністрація США сподівається, що попередня угода стане початком завершення торговельної битви, яка вплинула як на стосунки між двома країнами, так і на світову економіку в останні роки, пише National Review. Президент США Дональд Трамп часто критикував Китай за девальвацію власної валюти для здобуття переваги в міжнародній торгівлі. Напередодні підписання угоди Вашингтон зняв з Пекіна статус маніпулятора валютою, але буде продовжувати стежити за цим.

Хоча угода ставить за мету вирівняти та поліпшити ситуацію, американські компанії найближчим часом відчують вкрай незначне полегшення, бо більшість тарифів збережеться на тому ж рівні, аналізує The Washington Post. Деякі тарифи можуть бути скасовані, якщо відносини покращаться, або можуть бути запроваджені нові тарифи, якщо Китай не дотримується домовленостей, заявили лідери бізнесу, які стежили за переговорами.

Між тим Китай, чия економіка значно просіла після масових протестів у Гонконзі, має твердий намір докласти максимальних зусиль, щоб захистити свою економіку у 2020, повідомляє CNN. Окрім того, безробіття теж викликає занепокоєння. Через це останніми тижнями китайський уряд прийняв низку стимулюючих заходів – від зниження тарифів, які могли б дати полегшення в умовах зростання цін, до зниження ставок, які могли б сприяти більшому банківському кредитуванню.