«Анексія Криму є прямим викликом міжнародній безпеці» — Боррель | QHA media
16 Березня 2020, 13:45

«Анексія Криму є прямим викликом міжнародній безпеці» — Боррель

Закрити
Жозеп Боррель

Європейський Союз відзначає значне погіршення ситуації з правами людини в Криму з моменту анексії і залишається непохитним у підтримці суверенітету та територіальної цілісності України. Про це йдеться у публічній заяві Високого представника ЄС Жозепа Борреля у день шостої річниці незаконної анексії Автономної Республіки Крим Російською Федерацією, передає «Європейська правда».

Анексія Криму й досі є прямим викликом міжнародній безпеці. Вона несе серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, що захищає територіальну цілісність, єдність і суверенітет усіх держав, — зазначає Боррель у заяві.

Також ЄС засуджує незаконне будівництво Керченського мосту Росією на окупованій території, відкриття залізничного сполучення по ньому.

«Це — кроки до подальшої примусової інтеграції незаконно анексованого півострова з Росією та ще одне порушення суверенітету та територіальної цілісності України», — підкреслює представник ЄС.

Боррель порушує й проблему мілітаризації та погіршення ситуації з правами людини в Криму з моменту анексії. «Порушуючи міжнародне гуманітарне право, жителям Криму нав’язують російське громадянство та призов до збройних сил Російської Федерації», — заявляють в Брюсселі.

Вказується, що жителі півострова зіштовхуються із систематичними обмеженнями засадничих свобод, таких як свобода вираження, релігії чи віросповідання та об’єднань, а також права на мирні зібрання.

Вкрай важливо, аби регіональні та міжнародні механізми з моніторингу за правами людини, а також неурядові правозахисні організації мали безперешкодний доступ до Криму і Севастополя, — йдеться у заяві ЄС.

QHA media повідомляло, що посли Євросоюзу офіційно ухвалили рішення про продовження санкцій щодо росіян та їхніх колаборантів, причетних до агресії Росії проти України. Так, заборони та обмеження стосуються 175 людей та 44 суб’єктів господарювання. Термін попередніх санкцій спливав 15 березня.

Водночас російські військові продовжують військові навчання в окупованому Криму. Цього разу поводили навчання з перевірки системи протиповітряної оборони (ППО).

Дивитись ще: