«Анексія Криму привела до значного порушення відносин між ЄС і Росією» — Боррель | QHA media
29 Травня 2020, 13:49

«Анексія Криму привела до значного порушення відносин між ЄС і Росією» — Боррель

Закрити
Жозеп Боррель

Верховний представник Європейського союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель знову засудив агресію Росії проти України, нагадавши, що Москва стоїть на перешкоді поліпшенню відносин між РФ і ЄС.

Про це він заявив під час відеоконференції Ради безпеки ООН щодо співпраці Організації Об’єднаних Націй і Євросоюзу в дотриманні міжнародного миру і безпеки.

Маю згадати про Україну, де незаконна анексія Росією Кримського півострова і її невиконані зобов’язання за «Мінськом» привели до значного порушення — мені прикро казати про це — відносин між Європейським союзом і Росією, — заявив Боррель

При цьому він наголосив, що «підтримка державного суверенітету і територіальної цілісності залишиться головним елементом відносин між Європейським союзом і його східними партнерами. Принципи, закріплені у Гельсінкі, не можуть бути забуті в час розбудови Європейського континенту в дусі співпраці, міцнішої безпеки і згуртованості».

QHA media повідомляло, що посли Євросоюзу офіційно ухвалили рішення щодо продовження санкцій проти росіян та їхніх колаборантів, причетних до агресії Росії проти України. Так, заборони та обмеження стосуються 175 людей і 44 суб’єктів господарювання. Термін попередніх санкцій спливав 15 березня.