Американський філософ Фукуяма став голосом публічної підтримки ув'язненого журналіста з Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
16 Червня 2021, 12:49
Хельга Полтавка
16 Червня 2021, 12:49

У міністерстві закордонних справ повідомили, що відомий американський філософ, політичний економіст і публіцист японського походження Френсіс Фукуяма погодився приєднатися до кампанії МЗС з публічного менторства на захист ув'язнених Росією цивільних журналістів з окупованого Криму.

Про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар.

Щоб підтримати і допомогти полоненим Кремля повернутися додому, МЗС України ініціювало проєкт публічного адвокаційного менторства на захист прав незаконно ув'язнених Росією цивільних журналістів.

Це — Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Амет Сулейманов, — повідомляють у відомстві.

Джеппар висловила подяку Фукуямі за згоду приєднатися до зазначеної ініціативи і стати голосом публічної підтримки Османа Аріфмеметова.

Як пояснюють в українському відомстві, концепцією цієї ініціативи передбачено, що кожен з дев'яти ув'язнених цивільних журналістів отримає публічну підтримку індивідуального ментора з числа впливових іноземних політиків і чиновників, правозахисників, журналістів чи письменників.

За даними МЗС, окрім Фукуями до кампанії вже приєдналися: німецький політик Рупрехт Поленц, італійський політолог, експерт з прав людини на міжнародному рівні, письменник Антоніо Станго і євродепутат від Польщі Анна Фотига.

Як зазначається, міжнародне співтовариство має посилити і консолідувати свої зусилля з метою ефективної протидії протиправній діяльності Росії в Криму.

Саме з цією метою Україна створює «Кримську платформу», яка є складовою національної Стратегії деокупації і ключовим міжнародним інструментом для просування процесу повернення Криму під контроль України. Вдячні за підтримку цієї ініціативи з боку США, — повідомила Джеппар.

Як повідомляли «Кримські новини», МЗС запускає інститут менторства, коли відомі у світі люди розповідають про полонених Кремля.

Нагадаємо, прокуратура АРК розслідує 22 справи щодо порушення прав журналістів в окупованому Криму.