Активісту з Татарстану оголосили вирок за «суд» над Путіним

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
04 Березня 2021, 16:32
Асіф АлієвQHA
04 Березня 2021, 16:32

Центральний окружний військовий суд у Самарі засудив активіста з Татарстану Каріма Ямадаєва до виплати штрафу в розмірі 510 тисяч рублів за відео на YouTube.

Як повідомляє телеграм-канал «Сетевые свободы», в грудні 2019 року активіст записав і виклав на відео-хостингу інсценування суду над президентом Росії Володимиром Путіним, його прессекретарем Дмитром Пєсковим і головою держкомпанії «Роснефть» Ігорем Сечіним. При цьому він заявляв, що «схожість» імен героїв ролика «випадкова».

В описі до відео йдеться, що «авторський і акторський склад вебсеріалу — це творчий колектив людей, об'єднаних винятково художньою ідеєю, які не мають на меті пропаганду насильства або розпалювання ненависті до будь-якої соціальної групи».

Ямадаєва визнали винним у закликах до тероризму (частина 2 стаття 205.2 КК РФ) і образи представника влади (ст. 319 КК РФ). За першою статтею його оштрафували на 500 тисяч руб., а за другою — на 30 тис. З урахуванням часткового складання загальне покарання склало 510 тис. руб. Активісту також заборонили адмініструвати сайти протягом двох з половиною років.

Окрім того, суд врахував час, який Ямадаєв провів під вартою. При цьому прокуратура просила засудити татарина до 6 років 7 місяців колонії.

Карім Ямадаєв (ліворуч) і адвокат Володимир Красіков (праворуч). Фото «Сетевые свободы»

Ямадаєв у свою чергу провину не визнав і наполягав на неприпустимості переслідування за художню фантазію в пристойній формі.

У відео Ямадаєва, під назвою веб-серіал «Суддя Гремм», дія розгортається у 2022 році. За сюжетом, суддя Гремм, роль якого зіграв татарський активіст, оголосив вирок учасникам судового процесу за участі Володимира Путіна, Дмитра Пєскова та Ігоря Сечіна, чиї ролі виконали люди з чорними мішками на головах і табличками з іменами на грудях.

«Суддя Гремм» засудив «Пєскова» і «Сечіна» до смертної кари, після чого за кадром сам же виконав вирок. Відносно «Путіна» вирок у першій серії «Судді Гремма» не оголосили, другий епізод серіалу не вийшов.

За п'ять днів після виходу фільму у Ямадаєва і його родичів провели обшуки у кримінальній справі щодо образи представника влади. Ще за кілька днів Ямадаєва затримали за підозрою в закликах до тероризму.

Нагадаємо, 18 січня російський суд засудив до шести років колонії загального режиму аспіранта механіко-математичного факультету Московського державного університету (МДУ), татарина Азата Міфтахова.

За версією слідства, у січні 2018 року аспірант МДУ і його однодумці, які дотримуються анархічних поглядів, розбили вікно офісу «Єдиної Росії» у московському районі Ховріно і закинули в приміщення димову шашку. В офісі при цьому нікого не було.