Акція підтримки Стерненка – МВС подякували мітингувальникам

Новини України та світу
Ірина Требунських
27 Лютого 2021, 18:10
Фото: BBC
Ірина Требунських
27 Лютого 2021, 18:10

Сьогодні, 27 лютого, в Києві відбулася вже друга акція на підтримку активіста Сергія Стерненка. Як повідомляє BBC, мітингувальники зібралися біля будівлі Офісу президента, звідки рушили до Генпрокуратури.

Основною вимогою учасників акції є перегляд справи Стерненка. Крім того, люди вимагали  звільнити підозрюваного у вбивстві Павла Шеремета Андрія Антоненка, припинити політичні переслідування українських активістів.

Коли колона дійшла до будівлі Генпрокуратури, учасники мітингу закидали її фаєрами.

Водночас міністерство внутрішніх справ на офіційній сторінці у Facebook подякувало мітингувальникам за те, що вони дотримувалася законодавства і акція була мирною. «Дякуємо громадянам за дотримання чинного законодавства під час мирної акції на Банковій у центрі столиці, а також поліцейським, нацгвардійцям та рятувальникам, які охороняють публічну безпеку на місці», — йдеться у повідомленні МВС.

Дякуємо громадянам за дотримання чинного законодавства під час мирної акції на Банковій у центрі столиці, а також...

Posted by МВС України on Saturday, February 27, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», Приморський районний суд Одеси 23 лютого визнав винним і засудив активіста Сергія Стерненка до семи років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Рішення ухвалено у справі про викрадення депутата Комінтернівської районної ради Одеської області Сергія Щербича 24 квітня 2015 року. За словами активіста, справа базується лише на свідченнях Щербича.

Після оголошення вироку Стерненку під ОПУ на Банковій та у низці українських міст 23 лютого його прихильники влаштували акції протесту.