Аксьонов заявляє про фантастичні варіанти збереження води і закликав населення окупованого Криму готуватися до найгіршого

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
02 Вересня 2020, 18:27
Ольга ПолтавкаQHA
02 Вересня 2020, 18:27

Окупаційна влада Криму закликала населення півострова готуватися до найгіршого через посуху на анексованому півострові. Про це заявив російський «глава» Криму Сергій Аксьонов у Facebook.

Ми з початку року з вами говоримо, що опадів у нас не буде. Розраховувати треба на гіршу ситуацію…, – сказав Аксьонов.

Він додав, що у зв'язку із ситуацією, що склалася, на півострові вводяться графіки подачі води.

"При цьому зазначу, що всі автомийки зобов'язані перейти на систему оборотного водопостачання. Закривати їх не будуть, оскільки споживання води не таке істотне і недоцільно залишати людей без роботи. Проте вода їм буде подаватися за графіками, як і всім іншим", — уточнив «глава» окупаційної влади півострова.

"Директор" компанії "Вода Криму" Володимир Баженов пропонує потерпіти.

"Ми блекаут перетерпіли, а значить, і це перетерпимо. Ми ж кримчани, ми стерпимо", — "заспокоїв" він жителів окупованого півострова.

За словами так званого "голови державного комітету з водного господарства і меліорації Криму" Ігоря Вайля, загальний запас води на півострові на сьогодні складає 96 мільйонів кубометрів.

Водночас Аксьонов повідомив, що уряд опрацьовує варіанти накривання поверхонь водосховищ в окупованому Сімферополі і прилеглих районах.

Запропонувати заходи, аж до найфантастичніших, по зменшенню обсягу випаровування з поверхні дзеркала водосховищ і покриття дзеркала води різними способами, — сказав він.

За словами Аксьонова, також окупаційна адміністрація розглядає варіант буріння нових свердловин для додаткового забезпечення водою Сімферополя.

Як повідомляли «Кримські новини», голова української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук в нещодавньому інтерв’ю заявив, що воду в анексований Крим нібито «можна дати у разі гуманітарної катастрофи».

У відповідь голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія запевнив, що немає жодних шансів, що в українському парламенті навіть розглядатимуть можливість подачі води до тимчасово окупованої Росією території Криму.