Академічну раду меморіального центру «Бабин Яр» очолив римо-католицький священик

Новини України та світу
Хельга Полтавка
13 Квітня 2021, 14:40
Хельга Полтавка
13 Квітня 2021, 14:40

Головним стратегом та очільником Академічної ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» став засновник і президент французької організації «Яхад-ін Унум», римо-католицький священик, отець Патрік Дебуа, а його заступником — історик Андрій Уманський.

Про це повідомляє пресслужба центру.

Майже 20 років тому ми з командою почали досліджувати Голокост від куль у кожному селі, в окупованій нацистами Україні, а потім і в інших країнах. Для мене велика честь служити пам’яті та гідності євреїв, загиблих у Києві та Україні, з чудовою командою Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», — заявив отець Дебуа.

За його словами, на дослідження його надихнула історія його діда, який за часів Другої світової війни перебував в ув'язненні в нацистському таборі, розташованому в містечку Рава-Руська, що на Львівщині, як французький військовополонений.

Саме з території України отець Дебуа почав свої дослідження у 2002 році, а у 2004 році заснував організацію «Яхад-ін Унум», яка продовжила ці дослідження на території Східної Європи.

Світове значення роботи отця Дебуа та його сподвижників відзначив голова наглядової ради меморіального центру Натан Щаранський.

«Отець Дебуа присвятив життя тому, щоб світ дізнався правду про трагічну загибель жертв Голокосту від куль у Східній Європі. Його внесок у справу збереження історичної пам'яті та розвитку діалогу між християнським та іудейським світом був визнаний провідними інституціями з вивчення Голокосту та відзначений багатьма урядами і релігійними лідерами світу. Вірю, що наші спільні зусилля в дослідженні Голокосту допоможуть нам зберегти пам'ять і донести історію цієї трагедії до майбутніх поколінь», — заявив Щаранський.

Як відомо, Патрік Дебуа у 2008 році видав книгу «Голокост від куль», в якій наводить численні свідчення нацистських злочинів проти єврейського населення на окупованих територіях Східної Європи, зокрема, вбивства 1,5 мільйона євреїв в Україні. За свої дослідження праця вченого отримала Національну єврейську книжкову премію США.

Праця Дебуа «Серед білого дня» (2018 рік) за допомогою архівних матеріалів і спогадів сусідів жертв документує масові вбивства євреїв в окупованому СРСР.

Довідка: Нині отець Дебуа є радником Ватикану з відносин з іудаїзмом, а також викладає у Джорджтаунському університеті у Вашингтоні. Лауреат Ордену Почесного Легіону (Франція), нагороджений медаллю За відвагу від Центру Симона Візенталя (Ізраїль) і Гуманітарною премією Меморіального музею Голокосту (США).

Нагадаємо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав постанову про встановлення 14 травня Днем пам’яті українців, котрі рятували євреїв під час Другої світової війни.