Адвокат Полозов розповів про стан здоров’я засудженого кримчанина Яцкіна

Новини України та світу
Ірина Требунських
29 Травня 2021, 19:33
Іван Яцкін
Ірина Требунських
29 Травня 2021, 19:33

Після оголошення «судом» вироку політв’язня Івана Яцкіна досі утримують в двомісній камері з ще одним ув'язненим в СІЗО тимчасово окупованого Сімферополя. Про це розповів адвокат Микола Полозов, який зустрівся з кримчанином в слідчому ізоляторі.

Іван Григорович не втрачає стійкості духу і бадьорого настрою та чіткої позиції — під час зустрічі був у футболці з українською символікою, тієї самої, за яку його в СІЗО «Лефортово» виставили на мороз три місяці тому, — написав адвокат у Facebook.

Політв’язень розповів, що тепер чи не кожен день працівники СІЗО вимагають від Яцкіна заяви, про те, що до нього не застосовується будь-який тиск і влаштовують умови утримання.

Щодо умов, то декілька днів тому в камеру, де утримують Яцкіна, поставили холодильник. Водночас найбільші претензії викликає якість тюремної їжі.

Яцкін запевнив адвоката, що стан його здоров’я задовільний, але знову погіршився зір.

«Вірить в те, що питання обміну і повернення українських політв'язнів додому зрушиться з мертвої точки. Передає привіт і дякує всім, хто допомагає і підтримує його та інших політв'язні», — передає Полозов.

Перед цим окупаційний «Верховний суд Криму» засудив Івана Яцкіна до 11 років колонії суворого режиму з обмеженням в один рік.

Як повідомляли «Кримські новини», у підконтрольному Росії «Верховному суді» Криму 20 квітня відбулося перше судове засідання у справі кримчанина Івана Яцкіна, якого звинувачують у «державній зраді».

Взимку працівники московського СІЗО «Лефотово», де окупанти тримають кримчанина, змусили Яцкіна майже годину стояти на морозі у -14 градусів без сезонного одягу і взуття. Це завдало шкоди здоров’ю українця. Полозов припускає, що у Яцкіна обмороження ніг, але це може підтвердити лікар. Проте в московському СІЗО проігнорували потребу в екстреному медичному обстеженні.

У лютому в Києві відбулася робоча зустріч Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової і адвоката Миколи Полозова. Темою зустрічі став факт тортур і порушення прав кримчанина Івана Яцкіна.