«72-а ОМБ імені Чорних Запорожців отримала батальйонний комплекс відеоспостереження» — Порошенко

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
22 Липня 2021, 16:23
Тетяна Нікішина
22 Липня 2021, 16:23

За останні два місяці п'ятий президент Петро Порошенко втретє відвідує українських захисників на фронті. Цього разу 72-а окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців отримала батальйонний комплекс відеоспостереження. Він потрібен, щоб підвищити якість спостереження за рухом окупантів — російських підрозділів, у тому числі і снайперських.

72-а бригада імені Чорних Запорожців для мене дуже близька. І я пишаюся, що коли ми обирали назву 72-ї, я підтримав пропозицію бригади, щоб присвоїти саме це ім’я. З Авдіївкою, з «промкою» історія 72-ї бригади дуже тісно пов’язана.

Авдіївка назавжди закарбувалася в серці кожного українця. Я пам’ятаю, як у 2016 році приймалося рішення про початок наступу, вибиття російських найманців і можливість отримати контроль над дорогою, над Ясинуватською розвилкою. Я пам’ятаю, яку ціну було заплачено в січні 2017 року. Скільки життів було віддано, щоб зупинити просування російських військ, взяти «промку» під контроль, відкинути ворога. 72-а бригада до цього була безпосереднім чином долучена. Разом з 93-ю, 80-ю, 54-ю, 56-ю, 58-ю. Це — символ слави і символ честі ЗСУ, — говорить п’ятий президент.

До цього дві поїздки були присвячені 10-й ОГШБр у Торецьку і Зайцевому, у Шумах і Нью-Йорку. Разом з волонтерами зібрали кошти для встановлення унікальної технології пункту дальнього спостереження. Обладнання відеоспостереження встановлюють у найбільш небезпечних ділянках фронту.

Кошти на першу партію техніки — 560 тисяч гривень — збирали гуртом волонтери, половину додав «Фонд Порошенка». Вартість повного комплексу відеоспостереження — понад трьох мільйонів гривень. У 10-й ОГШБр воно вже працює і рятує життя військових.

У 10-ці ми завершили формування трьох батальйонних і одного бригадного пункту відеоспостереження. Наступним ми прийняли пропозицію 72-ї бригади. І вирішили, що буде дуже символічно почати саме з Авдіївки, з «промки». Для чого це робиться? У першу чергу для того, щоб зберегти життя наших воїнів. Я особисто мав можливість переконатися в якості роботи цієї системи, коли можна з бліндажу спокійно спостерігати за рухом окупантів і давати відсіч, — говорить Порошенко.

Ми пам’ятаємо наших героїв, які віддали своє життя. І разом будемо робити все для того, щоб не здати українську землю. Ми не приймаємо ніяких розведень військ, де українські військові вимушені за наказом покидати і здавати политу кров’ю землю. Ми не приймаємо ніяку формулу Штайнмаєра, яка примушує Україну проводити силами громадян Російської Федерації політичні вибори.

Наша позиція дуже проста — заберіть, пане Путін, свої війська з української землі до останнього клаптика, включно з Донецьком, Луганськом і Кримом, виведіть важу техніку й артилерію, віддайте заручників, а ми самі розберемося з політичним устроєм нашої держави. І гарантом суверенітету, територіальної цілісності нашої держави є Збройні сили України. Я тут для того, щоб вам за це подякувати, — сказав Порошенко бійцям.

Вже традиційно команда Порошенка привезла бійцям на передову солодкі гостинці — цього разу це стиглі українські абрикоси. П’ятий президент принагідно подякував усім волонтерам, які долучилися до проєкту, і закликав продовжити підтримку армії.

Передаємо 72-й бригаді батальйонний комплекс відеоспостереження

За останні два місяці я вже третій раз на фронті. Цього разу передаємо 72-ій окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців батальйонний комплекс відеоспостереження. Він потрібен, щоб підвищити якість спостереження за рухом окупантів – російських підрозділів, у тому числі і снайперських. Це збереже життя наших воїнів. До 72-ої бригади разом із волонтерами ми оснастили трьома батальйонними та одним бригадним пунктом відеоспостереження 10-ту ОГШБр. Ці технології ми ставимо у найбільш небезпечних ділянках фронту. Тому після 10-ки прийняли пропозицію від бригади Чорних Запорожуців оснастити і їх цією вкрай необхідною технікою. Кошти на першу партію техніки – 560 тисяч гривень – збирали гуртом волонтери, половину додав Фонд Порошенка. Вартість повного комплексу відеоспостереження – більше трьох мільйонів гривень.Саме у ці дні сім років були звільнені Рубіжне, Торецьк, Попасна, Сєвєродонецьк, згодом Піски і Лисичанськ. 28 липня біла звільнена Авдіївка. Історія 72-ої OMБр тісно пов’язана саме з Авдіївкою. І кожен цей день назавжди залишиться в серці кожного патріота. І за це ми будемо дякувати воїнам Збройних сил України, добровольцям, будемо дякувати підрозділам Національної гвардії. За те, що тоді і зараз ми робили і робимо неможливе – ми зупинили Путіна, ми зупинили російську агресію, звільнивши дві третини окупованого Донбасу, ми зберегли Україну.

Posted by Петро Порошенко on Thursday, July 22, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», Порошенко з волонтерами обладнали повним комплектом оптичної розвідки 10-ту ОГШБр, яка стоїть на лінії Зайцеве — Шуми — Нью-Йорк. Це понад 10% лінії фронту. П'ятий президент із командою особисто доправляв це обладнання на передову. Кошти на оптичне обладнання збирають шляхом краудфандингу спільно з «Фондом Порошенка».