«45 — політ нормальний» — звільнений політв’язень Сенцов святкує ювілей

Новини України та світу
Ірина Требунських
13 Липня 2021, 14:38
Фото: REUTERS
Ірина Требунських
13 Липня 2021, 14:38

Сьогодні, 13 липня, святкує своє 45-річчя колишній політв’язень Кремля, український режисер з Криму Олег Сенцов. У зв’язку із цим він опублікував допис на своїй сторінці у Facebook.

45 – політ нормальний! Дякую усім, хто був та є поруч. Вибачте ті, кого розчарував. Обіймаю усіх! Живіть своє найкраще життя, друзі, — написав він.

45 – політ нормальний! Дякую усім, хто був та є поруч. Вибачте ті, кого розчарував. Обіймаю усіх! Живіть своє найкраще життя, друзі!

Posted by Oleg Sentsov on Tuesday, July 13, 2021

Олег Сенцов народився у Сімферополі, навчався у Київському національному економічному університеті. У 2008 став співзасновником компанії «Край Кінема», де проявляв себе як кінорежисер і сценарист. Його першим повнометражним фільмом став «Гамер».

Після окупації Криму Росією Сенцов часто навідувався у рідне місто, намагався організувати мітинги «За єдину країну», постачав усім необхідним українських військових, які перебували в Криму. За це окупанти арештували його 10 травня 2014 року. «Мене били ногами, руками, кийками, лежачи і сидячи. Коли я відмовлявся говорити, почали застосовувати удушення. Мене душили пакетами, душили чотири рази», — згадує Сенуцов. Вже 25 серпня 2015 року держава-окупант РФ засудила його за звинуваченням у тероризмі до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

За час ув’язнення в Російській Федерації бранець Кремля написав збірку оповідань. Вже 7 вересня 2019 року повернувся до України в рамках обміну російських злочинців з України на українських полонених з Росії.

В лютому 2021 року Олег Сенцов втретє став батьком. У нього народилася донька, якій дали ім'я Емма.

Нагадаємо, проєкт кримінальної драми Олега Сенцова «Носоріг» взяв участь у секції Works in progress кіноринку Sofia Meetings 2021, який відбувся в межах Міжнародного кінофестивалю у Софії.

Як повідомляли «Кримські новини», колишні політв'язні з Криму та Донбасу презентували платформу «Звільнення в'язнів».