200 арештів, десятки обшуків, допитів та затримань. Правозахисники розповіли, як в Криму пройшло перше півріччя | QHA media
05 Серпня 2019, 22:57

200 арештів, десятки обшуків, допитів та затримань. Правозахисники розповіли, як в Криму пройшло перше півріччя

Закрити

За перше півріччя 2019 року в окупованому Криму зафіксовавано 200 випадків арештів.

Про це йдеться в аналізі порушень прав людини в Криму за вказаний період, що його підготував Кримськотатарський Ресурсний Центр.

У дослідженні наголошується, що з 200 арештів, 67 – нові, а 133 випадки подовження терміну утримання під вартою.

Тільки за вказаний період російські силовики провели також 73 обшуки, 55 з котрих були в оселях кримських татар.

Також дослідникам стало відомо про 69 випадків затримань та 97 допитів, опитувань і «бесід».

Аналіз свідчить, що репресії в Криму спрямовані на кримських татар і проукраїнських активістів. Так, протягом шести місяців цього року підконтрольні Кремлю «суди» в Криму і суди в РФ винесли 24 вироки у кримінальних «справах», як правило, політично мотивовані.

В результаті чого 37 людей (одна заочно) були незаконно взяті під варту.

У повідомленні наголошується, що кримські “суди” регулярно порушують право на справедливий розгляд, відхиляючи апеляційні скарги захисту, забороняючи фото і відеозйомку, проводячи засідання в закритому режимі, не допускаючи родичів політв’язнів в зал «суду» тощо.

В липні директор міжнародної правозахисної организації Human Rights Watch по країнах Європи та Центральної Азії Г’ю Уільямсон заявив, що Росія намагається виставити кримських татар, які не прийняли окупацію Криму, терористами.

За його словами, звинувачення в злочинах терористичної спрямованості стають зручним інструментом російських репресій, мета яких – виставити мирних кримськотатарських активістів учасниками терористичного підпілля і придушити інакомислення в окупованому Криму.

Дивитись ще: