18 травня — День пам'яті жертв геноциду кримських татар. План заходів у Києві | QHA media
18 Травня 2019, 10:28

18 травня — День пам'яті жертв геноциду кримських татар. План заходів у Києві

Закрити

Сьогодні, 18 травня, в Україні відзначатимуть 75-ті роковини геноциду кримськотатарського народу внаслідок його насильницької депортації з Криму, здійсненої сталінським режимом.

Громадська організація «Кримський дім» оприлюднила план заходів, які проведуть у Києві.

Так, о 12:00 буде оголошена хвилина мовчання у пам’ять про загиблих під час депортації.

О 12:01 у фойє і на першій колії Центрального залізничного вокзалу Києва відбудеться театральний перформанс «Devam» акторів і молодих кримськотатарських активістів.

О 13:00 у кінотеатрі українського фільму «Ліра» будуть представлені художні картини, присвячені 75-й річниці геноциду кримськотатарського народу:
  13.00 – «Мустафа» (режисер Ахмед Саріхаліл)
  14:45 – «Хайтарма» (режисер Ахтем Сеітаблаєв)
  16:30 – «Алім» (режисер Георгій Тасин)
  18:00 – «Чужа молитва» (режисер Ахтем Сеітаблаєв)
  20:00 – «Jamala.UA» (режисер Ганна Акулевич)

О 14:00 у Національному музеї історії України відбудеться лекція «Сюргюн. 75 років депортації — геноциду кримських татар». У цей же час на базі Національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ) (проспект Глушкова 1, Перший павільйон) відбудеться відкриття мистецького проекту «Вкрадений Крим. Історія депортації».

Там же о 15:00 відбудеться реквієм за участю державних посадових осіб, дипломатів, політиків.

О 16:30 з площі перед головним входом до НК «Експоцентр України» (ВДНГ) до Майдану Незалежності стартує автопробіг. О 18:00 на Майдані Незалежності відбудеться траурний мітинг пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

О 21:00 на Михайлівській площі у рамках Днів Європи відбудеться спеціальний показ першого кримськотатарського художнього фільму «Хайтарма».

О 22:00 на базі Національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ) демонструватиметься тематична відеопроекція 3D-mapping.

Також о 22:00 у Національному музеї історії України до Міжнародного дня музеїв проводять захід «Традиційно: Ніч у НМІУ». Цього року він присвячений майбутньому традицій, збереженню культури корінних народів та історичних зв’язків українців і кримських татар.

У грудні 2018 року Верховна Рада затвердила постанову, в якій вказувалося, що 75-та річниця депортації кримських татар та інших народів Криму буде вшанована на державному рівні.

Пам’ятна дата депортації щорічно відзначається 18 травня. Саме цього дня у 1944 році о четвертій годині ранку почалося виселення кримських татар з Криму. Радянська влада звинуватила кримськотатарський народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Усіх кримських татар, що залишалися на півострові, вивезли в Середню Азію і на Урал. Тільки дорогою на заслання і у перший рік після депортації загинуло більше 30 тисяч чоловік.

Дивитись ще: