150 кілометрів Середземним морем — Софяник присвятив заплив пам’яті депортованих кримських татар

Новини
Ірина Требунських
14 Вересня 2020, 13:40
Олег Софяник
Ірина Требунських
14 Вересня 2020, 13:40

Плавець-марафонець Олег Софяник, який нещодавно залишив територію окупованого Криму та оселився на материковій частині України, проплив від узбережжя Туреччини до Кіпру. Заплив присвячений пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу і нинішніх російських політичних репресій в тимчасово окупованому Криму.

Софяник розповів «Фактам», що 150 кілометрів Середземним морем від узбережжя Туреччини до Кіпру разом з ним проплив водний стайєр Анатолій Вялець з Черкас.

Анатолій Вялець

Плавці стартували вранці 6 вересня від старовинної фортеці Кизил Куле, що в курортному місті Аланія. Пропливши відкритим морем 150 кілометрів, надвечір 8  вересня спортсмени вийшли на берег Кіпру. Заплив склав 55 годин і 45 хвилин.

Присвятили заплив пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу і сучасних політичних репресій в Криму. Сподіваємося своїм досягненням привернути увагу до грубих порушень прав людини російськими окупантами в Криму та їхніх злочинів: арештів, тортур, вбивств іншодумців, — пояснив Софяник.

Також спортсмени закликають визнати на міжнародному рівні російську Федеральну службу безпеки терористичною організацією.

Заплив супроводжував катер, на якому спортсмени по черзі могли відпочити чи поїсти, адже пливли вони без гідрокостюмів. Супровід Софяник оплатив з власної кишені. «Я продав квартиру в Севастополі, так що кошти поки є», — уточнив він.

Нагадаємо, що Олег Софяник на початку літа залишив анексований Крим та оселився на Дніпропетровщині. Натомість його дружина та однорічний син намагалися виїхати до нього 19 червня, але окупаційна влада їх не випустила з півострова.

Пізніше Софяник заявив, що російська ФСБ чинить тиск на його родину.