«1+1» забанив україномовний youtube-канал за критику на свою адресу

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
22 Січня 2021, 17:00
Ілюстранія з використанням малюнку @jabin_quaken
Тетяна Нікішина
22 Січня 2021, 17:00

Співзасновник і ведучий youtube-каналу Geek Journal Олексій Коваленко (він же Тайлер Андерсон) повідомив, що його канал невдовзі остаточно заблокують через правило «трьох страйків» (попереджень).

Ну що, людини, кінець близько?💔Ага, хрін там, тепер будемо працювати з подвійною силою!🔥Сподіваємось на вашу...

Posted by Geek Journal - Новини кіно та серіалів on Thursday, January 21, 2021

Доброго ранку, улюблені людини!🤓‼️Станом на зараз, щедрі плюси подарували нам вже 4 страйки з 3 можливих. Це означає...

Posted by Geek Journal - Новини кіно та серіалів on Friday, January 22, 2021

Цей канал публікує огляди новинок кіно і серіалів. Згідно дослідження, проведеного виданням Tokar.ua, Geek Journal займає 8-е місце в топ-10 україномовних каналів за кількістю платних підписників (на міжнародній платформі Patreon).

Учора, 21 січня, з’явилось повідомлення на фейсбук-сторінці каналу, що отримано вже три страйки через скарги ТОВ «1+1 ІНТЕРНЕТ» на незаконне використання контенту телеканалу «1+1», а саме: «ТСН» (Телевізійна служба новин), серіалів «Школа» та «Чорний ворон». Спірний контент вилучили, про що свідчить прикріплений до посту скріншот.

ПОНОВА: маємо 3 страйки. 28го січня канал буде заблоковано.Викликайте швидку.. але не для...

Posted by Tyler Anderson on Thursday, January 21, 2021

На ютуб-каналі перегляд відзнятого контенту вже заборонений. Але дехто з підписників встиг зберегти скандальний ролик, і зараз розповсюджують його на своїх ютуб каналах.

На особистій сторінці Тайлер опублікував відеозвернення, в якому називає це наступом на свободу слова. Він пов’язує цю атаку з критикою серіалів виробництва «1+1» у нещодавніх відеороликах, а також з роликом «Історія падіння 1+1. Як втратити все за 30 років?», який нині теж видалений по скарзі.

Блогер заявляє, що не порушував політику Youtube, адже діяв згідно правила «добросовісного використання» (fair use) у межах обговорення відеопродукту. І що відомі кіно- та медіакорпорації не реагують на подібне повне чи часткове використання їх контенту в різних оглядах, у тому числі критичних. А в даному разі скарги подавалися в ручному режимі шляхом перегляду та вишукування спірного контенту у роликах кількарічної давнини, певно після вказівки невдоволеного керівництва «1+1».

Соцмережі бурхливо відреагували на цю подію, запустивши флешмоб під хештегом #SaveGeekJournal, який у Twitter відразу зайняв перше місце в трендах по Україні.

Користувачі закликають масово скаржитися на брехливі сюжети телеканалу та подібне використання ними чужого контенту.

Прихильники каналу згадують розповсюджений телеканалом «1+1» фейк про вбивство Порошенком свого брата. До речі, нещодавно навіть колишній генеральний директор «1+1 media», а нині – міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко назвав цей сюжет спірним прикладом журналістики.

Тож варто пам'ятати про ефект Стрейзанд – феномен, який полягає в тому, що спроба видалити певну інформацію або обмежити доступ до неї призводить лише до її розповсюдження. Що, по суті, спостерігається на цьому прикладі боротьби відомого телеканалу з критикою на власну адресу.

Ворнер Бразерс: ой у вас там шмат циці Диво Жінки, перемонтуйте, бум ласкаПлюси: Що таке попередження??

Posted by Tyler Anderson on Friday, January 22, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», журналістика в Криму жила та розвивалася, але померла під час анексії.