«Звільнення Криму від російських окупантів не спрацює без консолідації українського суспільства» — Чубаров

Новини
Асіф АлієвQHA
11 Січня 2021, 13:01
Асіф АлієвQHA
11 Січня 2021, 13:01

Звільнення Криму від російських окупантів залежить від багатьох факторів, але жоден з них не спрацює без консолідації волі українського суспільства задля відновлення державного суверенітету України над окупованим Кримом.

Про це повідомив на своїй сторінці Facebook голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, нагадавши, що сьогодні, 11 січня, у Ростові-на-Дону (РФ) відбудеться заключне засідання суду над фігурантами так званої «білогірської групи» у справі «Хізб ут-Тахрір».

Чубаров зазначив, що громадяни України – батько та син Енвер Омеров і Різа Омеров, а також Айдер Джеппаров виступлять з останнім словом, після чого їм оголосять вирок.

Як відомо, прокурори запросили суд оголосити тривалі терміни позбавлення волі кримським татарам: Енверу Омерову — 19 років колонії суворого режиму, Різі Омерову — 13 років колонії суворого режиму і Айдеру Джеппарову — 18 років колонії суворого режиму.

Отже, російські карателі вимагають у сукупності 50 років позбавлення волі в умовах колонії суворого режиму трьом кримським татарам, чия «вина» полягає лише в тому, що вони люблять свою землю, свій народ, дотримуються канонів Ісламу — віри своїх предків і залишаються громадянами України, — написав голова Меджлісу.

Чубаров додав, що лише єдність та рішучість українців є головною зброєю, завдяки яким «ми змусимо ворога покинути окуповані ним українські землі, включаючи й Крим».

Зазначимо, батько та син Омерови а також Айдер Джеппаров були затримані 10 червня 2019 року під час масових обшуків в Алушті та околицях, а також у Білогірському і Сімферопольському районах.

Після того, як 23 грудня сторона обвинувачення запросила для них тривалі терміни позбавлення волі, в Криму пройшли мітинги та флешмобина їхню підтримку. Люди викладали на своїх сторінках у Facebook фотографії, короткі відеозвернення, а також виходили на одиночні пікети з вимогою звільнення політв’язнів.