Зеленський розповів у Раді про «Кримську платформу»

Новини
Хельга Полтавка
20 Жовтня 2020, 12:59
Хельга Полтавка
20 Жовтня 2020, 12:59

Президент Володимир Зеленський розповів про створення "Кримської платформи", мета якої повернути у міжнародний порядок денний питання окупованого Криму.

Про це він заявив під час свого виступу у Верховній Раді.

Мир на Донбасі та деокупація Криму – мої ключові пріоритети. На жаль, у порядку денному "нормандського формату" ніколи не було питання Криму, але воно завжди було і буде у нашому порядку денному. Допоки Крим залишається окупованим, а українці та кримські татари зазнають регулярних переслідувань, світ не має забути про Крим, — сказав президент.

Він додав, що "Кримська платформа" є результатом пошуків нових дієвих інструментів, щоб повернути питання Криму у міжнародний порядок денний.

"Можна скільки завгодно постити веселі меми про гарантії Будапештського меморандуму, однак це не поверне наші території. Ми шукаємо нові дієві інструменти для цього. Щоб повернути питання Криму у міжнародний порядок денний. Ми створюємо формат "Кримська платформа". Це координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова", — зазначив президент.

За словами Зеленського, він уже предметно обговорив цю ініціативу з представниками Європейського Союзу, Великої Британії, Канади, Туреччини та іншими партнерами, і багато хто з них готові приєднатися та брати активну участь у "Кримській платформі".

"Окрім того, щоб на "Донбас арені" залунав український гімн, а над Кримом замайорів наш прапор, ми повинні ухвалювати рішення, які наближають деокупацію. Всі українці мають однаково розуміти, що буде після звільнення та повернення наших тимчасово окупованих територій. Досягнувши миру, ми розпочнемо безпечну реінтеграцію, користуючись успішним міжнародним досвідом. Це пакет законів про перехідний період. Насамперед про відповідальність, тут існує велике поле для маніпуляцій", — сказав Зеленський.

Також він пояснив, що мається на увазі під питанням амністії для жителів окупованих територій.

Страшне слово "амністія" – це не про всіх, і не про уникнення відповідальності, а про мільйони наших громадян, на чиїх руках немає крові, і які зараз фактично самі перебувають у заручниках в окупанта. Їм потрібен чіткий сигнал, що не варто боятися, що гідне майбутнє тільки з Україною, – наголосив президент. 

Як повідомляли «Кримські новини», на міжнародній конференції «Форум-2000» була представлена «Кримська платформа».

Київ очікує приєднання Туреччини та Словаччини до платформи з деокупації Криму. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також запросив Велику Британію долучитися до «Кримської платформи».