Заперечення анексії Криму президентом Казахстану суперечить міжнародній позиції, визначеній Генасамблеєю ООН — український МЗС | QHA media
Ексклюзив

Заперечення анексії Криму президентом Казахстану суперечить міжнародній позиції, визначеній Генасамблеєю ООН — український МЗС

04 Грудня 2019, 17:45
Закрити

Міністерство закордонних справ України глибоко стурбоване повідомленнями ЗМІ про висловлювання президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва щодо заперечення анексії українського Криму Росією та зробить відповідні демарші. Про це в коментарі QHA media повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко.

У відомстві відзначили, що Україна завжди розглядала Казахстан як свого партнера і друга, неухильно дотримуючись принципів взаємоповаги до незалежності і територіальної цілісності, визначених в Договорі про дружбу і співробітництво  між країнами від 1994 року.

Принципи взаємної довіри, поваги незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів, рівноправності та невтручання у внутрішні справи одна одної, а також неухильне дотримання загальновизнаних норм міжнародного права, лежать в основі міждержавних відносин між Україною і Республікою Казахстан. Слова президента Республіки Казахстан не тільки суперечать вищенаведеним засадам українсько-казахстанських відносин, а й міжнародно-визнаній позиції, зафіксованій у резолюції ГА ООН №A/RES/68/262 від 27 березня 2014 року. Особливо прикро, що такі слова президента Казахстану прозвучали напередодні міністерського засідання ОБСЄ – організації, членами якої є обидві країни, а одним з засадничих принципів її, згідно з Гельсінським заключним актом, є повага до суверенітету та територіальної цілісності держав, – наголосила Зеленко.

В інтерв’ю DW президент Казахстану Токаєв заявив: “Ми не називаємо те, що сталося в Криму, анексією. Те, що сталося, те сталося”. Він назвав «надто важким» слово «анексія».

Перший «віце-спікер парламенту» Криму Юхим Фікс вже запросив Токаєва відвідати окупований півострів і пообіцяв йому гідний прийом.

Нагадаємо, на засіданнях Генеральної асамблеї ООН Казахстан зазвичай голосує проти ухвалення «кримських резолюцій», де Росію називають окупантом, а Крим – українською територією, тимчасово окупованою Росією. Зокрема, і в 2017-му, і в 2018-му роках Казахстан голосував проти такої резолюції.

Раніше сумнівні висловлювання стосовно української приналежності Криму висловлювали президент Чехії Мілош Земан та президент Білорусі Олександр Лукашенко. Зокрема, Земан закликав змиритися з анексією Криму і скасувати санкції проти Росії.

Дивитись ще: