З політично мотивованих справ нікого не відпускають — адвокат Азаматов про арешт затриманих вчора кримських татар | QHA media
12 Червня 2019, 10:25

З політично мотивованих справ нікого не відпускають — адвокат Азаматов про арешт затриманих вчора кримських татар

Закрити

Під час сьогоднішнього «судового засідання», на якому «Київський районний суд Сімферополя» розглядав обрання запобіжного заходу Ельдару Кантемірову, грубо порушувалися його громадянські права.

Про це QHA media розповів адвокат Кантемірова Айдер Азаматов.

За словами адвоката, слухання проводилося у закритому режимі, а самого Кантемірова «необгрунтовано тримали у клітці всупереч вимогам європейського суду і європейської конвенції».

Азаматов вважає справу проти Кантемірова політично мотивованою.

Обрання у якості запобіжного заходу двох місяців тримання під вартою — вписується в типову схему, яку ми спостерігаємо з практики. У таких справах — політично мотивованих — нікого не відпускають. Незважають при цьому ні на наявність малолітніх дітей, ні на те, що є де жити, — каже Азаматов.

Азаматов підкреслив, що його підзахисний — лише активна людина, яка відвідувала судові процеси, приходила до співвітчизників, у яких проводилися обшуки, і була учасником одиночного пікету (за це його притягували до адміністративної відповідальності).

«Немає необхідності відправляти його у СІЗО, так як він не був суспільно небезпечним, не буде переховуватися від органів слідства і жодним чином не може чинити тиск на слідство. Слідство у відповідь на це ніяких аргументів не навело», — розповів Азаматов.

У свою чергу дружина Ельдара Кантемірова розповіла, під час обшуку в їхньому будинку в селі Зарічне Сімферопольського району співробітники ФСБ, які проводили обшук, не дозволили їй зателефонувати адвокату, порушивши тим самим її громадянські права.

Ельдара Кантемірова затримали під час масових обшуків, проведених вчора ФСБ у Криму, разом із ще сімома кримськими татарами. Їх усіх звинувачують в «участі у діяльності терористичної організації» (частини 1 і 2 статті 205.5 КК РФ).

Сьогодні кримський «суд» заарештував усіх затриманих до 5 серпня.

Дивитись ще: