ЄС продовжить санкції проти Росії ще на пів року

Новини
Євген Березовський
26 Листопада 2020, 18:33
Євген Березовський
26 Листопада 2020, 18:33

Європейський союз продовжить економічні санкції проти Росії за окупацію Криму і війну на Донбасі на шість місяців без обговорень. Про це передає кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі.

Рішення мають ухвалити 10 грудня, коли відбудеться зустріч лідерів ЄС, — уточнює кореспондент.

Росія у відповідь на санкції Євросоюзу внесла до стоп-листа представників країн ЄС, які найбільш активно беруть участь в «санкційному ажіотажі». Про це заявив очільник МЗС РФ Сергій Лавров на зустрічі з білоруським колегою Володимиром Макєєвим, передає ТАСС.

Відповідно до принципу взаємності, у відповідь ми розширили наш стоп-лист, включили до нього представників країн ЄС, які беруть активну участь в санкційному ажіотажі. Відзначаємо і оперативність білоруських колег у прийнятті своїх заходів у відповідь. Як ви знаєте, з 2015 року у нас стоп-листи єдині, тому відповідна координація в рамках Союзної держави налагоджена, — сказав Лавров.

Нагадаємо, Європейський союз після окупації Криму Росією у 2014 році та початку бойових дій на Донбасі запровадив санкції, пов’язані з порушенням територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

У жовтні 2020 року Євросоюз також ввів санкції проти Росії через інцидент з опозиціонером Олексієм Навальним — про його отруєння заявив уряд Німеччини після того, як у берлінській клініці Charite розповіли про виявлення у росіянина ознак інтоксикації «Новачком».

Секторальні економічні санкції обмежують доступ певних російських банків і компаній до первинних і вторинних ринків капіталу в ЄС, накладають заборону на експорт й імпорт у торгівлі озброєннями, встановлюють заборону на експорт товарів подвійного призначення для військового використання або для військових кінцевих отримувачів у Росії, а також обмежують доступ Росії до певних технологій і послуг, які можуть бути використані у видобуванні нафти і пошуку її покладів.