Як в Криму проводять День пам'яті жертв депортації. Текстова трансляція | QHA media
Топ новина

Як в Криму проводять День пам'яті жертв депортації. Текстова трансляція

18 Травня 2019, 10:40
Закрити

Сьогодні вранці, 18 травня у селищі Октябрське Красногвардійського району анексованого Криму розпочалися траурні заходи, приурочені до 75-ї річниці депортації кримськотатарського народу. Їхнє проведення погоджено з місцевою «владою». Також люди почали збиратися у Сімферополі, біля пам’ятного каменя жертвам депортації. Пізніше меморіальна акція перемістилася до пам’ятного каменя на сімферопольському залізничному вокзалі, звідки у 1944 році відправлялися ешелони з депортованими кримськими татарами.

Сімферополь

12:45


Акція на ж/д вокзалі Сімферополя завершилася, люди розходяться, а силовики залишаються.


12:30


Організованою колоною кримські татари дійшли до пам’ятного каменя на сімферопольському залізничному вокзалі, звідки відправлялися ешелони у 1944 році. Присутні читають молитву, їх фільмують «поліцейські» у штатському.

«Поліція» оголошує «попередження про незаконність проведення несанкціонованих зборів».


12:00


Перед початком офіційної частини заходу люди поклали квіти до пам’ятного каменя жертвам депортації кримськотатарського народу в Сімферополі.

Слово взяв перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

Він подякував присутнім, усім, хто незважаючи на вчорашні попередження, не побоявся і прийшов вшанувати пам’ять жертв депортації 1944 року.

Оголошено хвилину мовчання.

Слово взяв Дільшат Ібрагімов, який пережив депортацію, йому 88 років. Каже, вчора на якомусь російському сайті читав статтю, мовляв, у вагонах, які вивозили людей з Криму в 1944 році, були і медсестра, і лікар були, але це все неправда. В ешелонах для депортованих були жахливі нелюдські умови.


11:30


«Начальник прес-служби управління МВС у Сімферополі» Оксана Сорокопудова переписує дані прес-карт і просить представитися усіх, хто фільмує захід.

Тут також присутні адвокат Еміне Авамілєва і журналіст Ліля Буджурова.

11:00


Присутні розтягнули банер, на якому написано «безсмертний репресований ешелон».

10:30


Біля пам’ятного каменя жертвам депортації кримськотатарського народу в Сімферополі збираються люди. Декілька людей прийшли з кримськотатарськими прапорами. По периметру перебувають близько чотирьох десятків співробітників «поліції». Вони не втручаються у події, просто спостерігають.

Присутні читають молитву.Октябрське


9:30


Незважаючи на те, що мітинг завершився, у кварталі, де все проводилося, усе ще перекрито вулиці. Патрулі «поліції» все ще там.

9:00


Учасники мітингу прочитали дуа.

Ведучий подякував людям, які зібралися в Октябрському.

Захід завершився гімном і покладанням квітів.

8:30


Дівчинка читає вірш Лілі Буджурової «Непридбаний квиток».

Далі бере слово голова сільради Мельников: «Пам’ять і скорбота за жертвами — наша спільна. Сьогодні ми згадуємо усіх загиблих, сумуємо про усі невинні жертви і ніколи не допустимо повторення трагедії».

Учасникам мітингу читають вірш Буджурової «Говори, батьку, говори».

Місцевий житель Руслан Зекірьяєв: «Сьогодні ми згадуємо тих, хто залишився на чужині під час депортації. Свою любов до батьківщини, яку прищепили нам наші старі, ми передаємо нашим дітям та онукам. Протягом 15 років ми усі збираємося тут вшанувати пам’ять тих, хто не повернувся додому. Сьогодні, коли звучатимуть сури священного Корану, через наші серця пронесеться скорбота і їхні душі почують, що ми їх не забули. Хочу подякувати тим людям інших національностей і віросповідань, які прийшли розділити з нами скорботу. Вічна пам’ять тим, кого сьогодні з на немає».

8:00


Колона з декількох сотень людей у супроводі й під наглядом «поліції» пройшла від центральної площі селища до пам’ятника жертвам депортації. На чолі колони діти і підлітки пронесли великий кримськотатарський прапор.

Захід починається гімном кримських татар.

Після вступного слова ведучого прочитали дуа.

На мітингу також помічені «голова адміністрації» Красногвардійського району Василь Грабован і «голова Октябрської сільради» Володимир Мельников.

Грабован: «Ми поділяємо біль тих, хто постраждав від політичних репресій. Вічна пам’ять тим, хто помер або загинув під час депортації на чужині. А нам, живим, миру, благополуччя і процвітання в єдності».

Ведучий дякує Грабовану за сприяння у проведенні заходу: «Ні для кого не секрет, що жалобні заходи до 18 травня ні в якому іншому місці Криму в такому масштабі не проводяться».

7:30


Люди підходять групами, на площі вже десятки учасників траурного мітингу. У деяких кримськотатарські прапори перев’язані жалобною стрічкою.

Місце проведення заходу повністю перекрито для руху транспорту, його патрулюють десятки поліцейських.

Серед учасників мітингу — журналістка Ліля Буджурова. Люди по черзі підходять до неї і просять сфотографуватися.

Учасників вже більше сотні.

7:00


Уже рано вранці центр селища у кварталі від залізничного вокзалу перекрили співробітники «поліції».

Селище ще напівпорожнє, але перші люди похилого віку з числа місцевих жителів вже почали збиратися для участі в траурних заходах.

Біля пам’ятника жертвам депортації тривають приготування до заходів.

Дивитись ще: