В окупованому Криму знову незаконні обшуки: силовики ФСБ затримали чотирьох кримських татар

Новини
Ірина Требунських
31 Серпня 2020, 13:24
Фото: «Кримська солідарність»
Ірина Требунських
31 Серпня 2020, 13:24

Сьогодні, 31 серпня, силовики провели незаконні обшуки в будинках кримських татар в окупованому Росією Криму, зокрема в Судаку, в Радянському та Нижньогірському районах. Після обшуків окупанти затримали Айдера Кадирова, Енвера Топчі, Айдера Аблякімова і Ридвана Умєрова.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Поліція і прокуратура АРК відкрили за фактом незаконних дій силовиків кримінальне провадження.

Топчі — 1991 року народження, батько двох малолітніх дітей, проживає в смт Ічкі (нині Радянське). У місті Судак проживають батько трьох дітей Умєров, а також 30-річний батько малолітньої дитини Аблякімов. Кадиров проживає в селі Сеітлер-Вакуф (нині Розливи) Нижньогірського району, батько чотирьох дітей, журналіст «Кримської солідарності».

Усіх чотирьох кримських татар наразі повезли до «управління ФСБ» в тимчасово окупованому Сімферополі.

LIVE. Обыск в доме активиста Ридвана Умерова продолжается. г. Судак31.08.2020

Опубліковано Крымская солидарность Неділя, 30 серпня 2020 р.

Співзасновник громадської організації «КримSOS» Алім Алієв нагадав, що обшуки відбулися невдовзі після заяв деяких політиків щодо відновлення постачання води з Дніпра до Криму.

Коли наступного разу хтось з наших політиків говоритиме про воду у разі гуманітарної катастрофи, так от згадайте і цей кримський ранок, і ці прізвища в тому числі. Гуманітарна і людська катастрофи у Криму вже тривають з лютого 2014 року, — написав він у Facebook.

Останній ранок літа приніс до Криму чергові обшуки окупантів у чотирьох будинках кримських татар: • у Айдера Кадирова...

Опубліковано Alim Aliev Неділя, 30 серпня 2020 р.

Під процесуальним керівництвом прокуратури автономії, управління Нацполіції в АРК та Севастополі розпочало кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків в будинках кримськотатарських активістів.

31 серпня 2020 року розпочало кримінальне провадження за фактом порушення недоторканості житла під час проведення незаконних обшуків у будинках кримських татар (частина 2 статті 162 КК України), — йдеться у повідомленні.

Згідно з Кримінальним кодексом України, незаконне проникнення до житла, незаконне проведення в ньому обшуку, вчинене службовою особою або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування — карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

ПРОКУРАТУРА ТА ПОЛІЦІЯ КРИМУ РОЗПОЧАЛИ КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ЗА ФАКТОМ НЕЗАКОННИХ ОБШУКІВ В БУДИНКАХ...

Опубліковано Прокуратура Автономної Республіки Крим Понеділок, 31 серпня 2020 р.

У свою чергу представництво президента України в АР Крим засуджує дії окупаційної «адміністрації» по переслідуванню громадян України, і ці випадки долучає до переліку злочинів Росії, що вчиняються на території тимчасово окупованого Кримського півострову.

Заступниця постійного представника президента в АРК Таміла Ташева підкреслила, що ранкові обшуки у молодих кримськотатарських родин є черговим злочином окупаційної «влади», а РФ намагається зробити з кожної незручної для режиму людини екстреміста.

Діти в цивілізованому світі не можуть прокидатися вранці від стуку в двері ФСБ РФ і купи озброєних людей тільки через те, що їхні батьки є громадянськими журналістами та активістами. Обшуки є продовженням системних злочинів по переслідуванню представників нелояльного кримськотатарського народу, — прокоментувала Ташева.

Як повідомляли «Кримські новини», за перше півріччя 2020 року в тимчасово анексованому Росією Криму силовики провели 23 обшуки і затримали 48 осіб. За цей період російські силовики провели 52 допити і «бесіди» на адмінкордоні або після обшуків у будинках кримських татар.