В окупованому Криму оприлюднили статистику місцевих зарплат

Новини (архiв)
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2021, 19:01
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2021, 19:01

Середня зарплата росіян, які переїхали на окупований Крим з Москви і Санкт-Петербурга, становить 100 тисяч рублів, що на майже 70 тисяч рублів вище середньої зарплати кримчан (близько 33 тисяч рублів). Про це повідомляє «Інформер».

Дані про середню зарплату росіян в Криму отримані за допомогою аналізу соцмереж («Медіалогія», «Крібрум») і анонімних бліцінтерв'ю у соцмедіа.

Більшість росіян з двох великих міст РФ (63%) переїхали на постійне проживання до окупованого Криму та працюють на свої компанії віддалено, отримуючи зарплату на картки банків РФ.

Найчастіше це сім'ї або пари, в яких як мінімум одна людина працює в IT, творчій, економічній, освітній або організаційній галузях. У 12% таких росіян зарплати перевищують 250 тисяч рублів, а у 9% — ледве досягають 50 тисяч рублів. Приблизно 70% довгостроково винаймають житло в Криму, а близько 30% придбали квартиру, будинок або апартаменти на півострові.

Окрім того, жителі Москви і Санкт-Петербурга влаштовуються в Криму і Севастополі на роботу в галузі дизайну та будівництва з місцевою зарплатою від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, лікарями (близько 50-90 тисяч рублів без «ковідних» надбавок), ветеринарними лікарями (близько 60 тисяч рублів), перукарями (дохід від 40 тисяч рублів),  бурильниками свердловин (до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Більшість опитаних вважає, що працювати за суму менше ніж 50 тисяч рублів означає «не поважати свій досвід, освіту і столичний статус».

Як писали «Кримські новини», в «рейтингу великих міст Росії» за рівнем зарплат Севастополь (34 тис. руб.) займає 83-е місце, а Сімферополь (35,8 тис. руб.) 62 зі 100. Навіть якщо порівнювати заробіток жителів окупованого півострова із зарплатами у великих містах південних регіонів РФ, то виходить, що у Краснодарі (44 тис. руб.) і Ростові-на-Дону (40,5 тис. руб.) статки людей відчутно вищі.