Україна розширила список органів Росії з незаконною паспортизацією

Новини
Ірина Требунських
25 Листопада 2020, 19:00
Ірина Требунських
25 Листопада 2020, 19:00

Сьогодні, 25 листопада, уряд доповнив і розширив перелік підрозділів та відділень міграційних органів Росії, чия паспортизація громадян України з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та Криму не визнається.

Про це повідомляє міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Заступник голови МінТОТ Ростислав Замлинський підкреслив, що примусова паспортизація громадян державою-окупантом суперечить статті 52 Женевської конвенції та порушує конституційні права і свободи громадян України на тимчасово окупованих територіях.

Це сприятиме дотриманню норм міжнародного права шляхом невизнання паспортів, виданих Росією за спрощеною процедурою з метою нашкодити державному суверенітету та національним інтересам України, — пояснив заступник міністра.

Тож список невизнаних Україною органів Росії розширився на ще 23 пункти. Йдеться про міграційні пункти та паспортні відділи, які розташовані у Ростовській області та Краснодарському краю.

Нагадаємо, Росія з 2014 року проводить примусову паспортизацію українських громадян в окупованому Криму, а з квітня 2019 року — в ОРДЛО. Такі дії держави-окупанта засуджені з боку України, ЄС, США та інших держав. Євросоюз не визнає видані українським громадянам за спрощеною процедурою російські паспорти.

«Кримські новини» повідомляли, що 24 квітня 2019 року президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів ОРДЛО. 1 травня він підписав новий указ, згідно з яким ті, хто народилися і проживали в Криму і Севастополі, але виїхали до окупації півострова, можуть отримати громадянство РФ.