«У справі Едема Бекірова можливе певне замовлення» — адвокат Гемеджи | QHA media
19 Липня 2019, 11:20

«У справі Едема Бекірова можливе певне замовлення» — адвокат Гемеджи

Закрити

У справі тяжкохворого інваліда Едема Бекірова, який більше 8 місяців утримується у сімферопольському СІЗО через звинувачення у зберіганні й передачі боєприпасів, може бути певне замовлення. Таку думку кримський адвокат Ліля Гемеджи висловила у коментарі QHA media.

За її словами, російські суди демонструють повне ігнорування підстав, які надає захист Едема Бекірова.

Якщо це робиться — значить, це комусь цікаво, значить, хтось у цьому зацікавлений. А питання — хто у цьому зацікавлений, залишається відкритим, і, напевно, кожен сам може робити свої висновки, — сказала Гемеджи.

За її словами, на фоні рішення Європейського суду з прав людини, який зобов’язав Росію негайно помістити політв’язня Едема Бекірова в лікарню, мають бути більш адекватні й результативні дії з боку уповноважених з прав людини як в Криму, так і в Російській Федерації.

«Має бути позитивне рішення цього питання, і Едема Бекірова, як мінімум, мають випустити з-під варти», — зазначила Ліля Гемеджи.

Бекіров був затриманий російськими силовиками на в’їзді до Криму вранці 12 грудня 2018 року. Він заявив, що прямував на півострів для відвідування 78-річної матері та родичів. Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя взяв Бекірова під варту. ФСБ закидає йому, інваліду першої групи, зберігання та передачу вибухових речовин і боєприпасів. 6 червня «Київський райсуд» продовжив арешт Едему Бекірову до 12 серпня.

Захист вимагає перевести його під домашній арешт у зв’язку із погіршенням стану здоров’я. Бекіров хворий на цукровий діабет. Рівень цукру в його крові практично не знижувався, а інсулін, який кололи декілька разів на день, не допомагав.

12 червня Європейський суд з прав людини зобов’язав РФ терміново помістити Едема Бекірова в лікарню. Згідно з Правилом 39 регламенту ЄСПЛ, яке було застосоване у відношенні до політв’язня, влада Росії зобов’язана негайно помістити його в лікарню нетюремного типу.

16 липня, стало відомо, що Бекіров знаходиться у медсанчастині сімферопольського СІЗО, а не в міській лікарні Сімферополя.

Дивитись ще: