У ПАРЄ пообіцяли вивчити питання знищення української мови окупантами в Криму | QHA media

У ПАРЄ пообіцяли вивчити питання знищення української мови окупантами в Криму

15 Жовтня 2020, 14:58
Закрити

Україна на засіданні Постійного комітету Парламентської асамблеї Ради Європи порушила питання української мови в окупованому Криму.

Про це повідомила народний депутат України від фракції «Слуга народу», голова постійної делегації України в ПАРЄ Єлизавета Ясько у своєму Facebook.

«Відбулося засідання Постійного комітету ПАРЄ, де ми заслухали звіт Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович за 2019 рік. Я звернула увагу пані Міятович на питання, які, на жаль, не знайшли відображення в її звіті», — відзначає вона.

За словами Ясько, станом на 2020 рік російська окупаційна влада в Криму закрила усі навчальні заклади, де навчалися українською мовою, і залишила лише кілька закладів, де викладають кримськотатарською мовою.

Близько півмільйона українців в Криму позбавлені можливості спілкуватися, навчати дітей рідною мовою. Комісар обіцяла вивчити і стежити за цим питанням, втім про конкретні кроки для захисту української мови в Криму пані Комісар не висловилася, — додала вона.

Нагадаємо, перша заступниця голови МЗС України Еміне Джеппар виступила на «кримській» панелі у рамках міжнародної онлайн-конференції «Форум-2000» у Чехії, де розповіла про гуманітарну ситуацію на окупованому півострові.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба спростував інформацію Кремля щодо відсутності інтересу Заходу до питання деокупації Криму.

Дивитись ще: