У Берліні відбулася зустріч радників голів держав «нормандської четвірки»

Новини (архiв)
Асіф АлієвQHA
13 Січня 2021, 12:10
Асіф АлієвQHA
13 Січня 2021, 12:10

Ввечері, 12 січня, у Берліні завершилися перемовини радників лідерів держав «нормандської четвірки».

Як повідомляє 5 канал, зустріч тривала понад шість годин – без перетину червоних ліній і за підтримки української позиції європейськими партнерами.

Участь у перемовах взяли політичні радники голів України, Франції, Німеччини та Росії. Російська сторона вже заявила, що наступного разу учасники зберуться впродовж двох тижнів. Ймовірно, наступна зустріч буде вже не наживо, а в режимі відеоконференції.

РФ на перемовинах представляв Дмитро Козак, заступник керівника адміністрації російського президента. Саме Козак зараз неофіційно «опікується українським питанням».

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак та вся українська делегація зосередилися на безпекових питаннях. Попередня зустріч політичних радників у Нормандському форматі відбулася 11 вересня 2020 року в Берліні. Тоді йшлося про залучення до контролювання режиму тиші на сході України всіх учасників Нормандського формату, а також про обопільні звільнення утримуваних осіб.

Нагадаємо, 9 грудня речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що «важка» ситуація з виконанням «паризьких домовленостей» щодо Донбасу не дає країнам Нормандського формату рухатися вперед. Він додав, що будь-яка зустріч голів держав має бути добре підготовлена.

Зазначимо, востаннє зустріч у Нормандському форматі відбулася 9 грудня 2019 року. Українська сторона прагла нової зустрічі лідерів «нормандської четвірки» до кінця 2020 року.