«Свято мужності та звитяги». У Києві відбувся концерт з нагоди Дня захисника України за участю українських та кримськотатарських артистів | QHA media

«Свято мужності та звитяги». У Києві відбувся концерт з нагоди Дня захисника України за участю українських та кримськотатарських артистів

15 Жовтня 2020, 13:20
Закрити

Текст: Асіф Алієв

Фото: Богдан Дацюк

З нагоди Дня захисника України 14 жовтня в Національному музеї народної архітектури та побуту України (Пирогово) відбувся святковий концерт під назвою «Свято мужності та звитяги»

Як передають «Кримські новини» в заході взяли участь: лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступниця міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко, директорка музею Оксана Старак-Повякель, муфтій мусульман України Саід Ісмагілов та інші.

Святкову програму відкрив Академічний ансамбль пісні й танцю Державної прикордонної служби України, якій виконав такі пісні як «Прикордонний небесний загін», «Піднімуться хлопці пліч-о-пліч» та «Старі фотографії».

Як заявила Світлана Фоменко у вітальній промові, свято Захисника України — не порожні слова, оскільки Україна вже шостий рік знаходиться в стані війні. Вона побажала, щоб як найскоріше українські прикордонники відновили державні кордони, повернули загарбані українські землі, а українці панували у своєї держави.

Від імені міністерства Фоменко вручила подяку заступнику генерального директора з реставраційних робіт музею Пирогова Борису Борчаківському.

Борис Борчаківський

Взявши слово на заході, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що свято 14 жовтня об’єднує всю Україну та завдяки всім захисникам України буде відновлена територіальна цілісність країни та суверенітет держави над Кримом і Донбасом.

В цей день ми схиляємо голови в пам’ять всіх тих, хто віддав своє життя за рідну землю, за свободу та незалежність України. Ми вклоняємося цим людям, які боронили та боронять нині українську державу. Вони там на передовій, там де триває російська-українська війна. Ми висловлюємо свою шану до захисників України, воїнів кримських татар та їх побратимів, вихідців з Криму, які боронять Україну на сході й очікують на наказ щодо звільнення тимчасово окупованого Криму.

Від імені Меджлісу кримськотатарського народу Чубаров привітав учасників війни, які об’єдналися в громадську організацію «Крим газі» («Кримські ветерани») та заявив, що їм підготували подарунок — стаціонарний комп’ютер, якій потрібній в діяльності організації.

Бравши участь в заході муфтій мусульман України Саід Ісмагілов, зазначив, що серед захисників Україні чоловіки та жінки різних національностей та релігійних поглядів, яких об’єднує любов до власної країни.

Вони виддавали свої життя, захищаючи майбутнє наших дітей, захищали незалежність, територіальну цілісність, суверенітет України. Вони захищали наше право на свою мову, культуру, на те, щоб бути вільною нацією. Ці люди мають назавжди залишитися в історії України, нашої пам’яті.

Ісмагілов зазначив, що мусульмани України моляться за країну, за її захисників. Муфтій, від військового капеланства мусульман, вручив почесні грамоти за самовідданий захист України та українського народу від російської збройної агресії, за захист суверенітету та територіальної цілісності України, сумлінну військову службу, а також з нагоди Дня захисника України декільком учасникам війни, які переважно є вихідцями з Криму та кримськими татарами.

Директорка Національному музею народної архітектури та побуту України Оксана Старак-Повякель, та кінорежисер Ахтем Сеїтаблаєв також нагородили почесними грамотами учасників АТО та ООС.

Після вручення грамот захід продовжився виконанням пісень заслуженою артисткою України Оксаною Стебельською, виступом народного артиста України Анатолія Гнатюка; жіночого вокального ансамблю «Розмарія», народного художнього колективу Театру хореографічних мініатюр «Цвіт папороті».

Серед почесних гостей святкового концерту був і лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Він нагадав, що шість половиною років тому почалася війна, коли ворог напав на Україну, окупував Крим та заявив, що віднині півострів буде частиною Росії.

Багато хто в Криму пішов служити окупантам, дехто вирішив прийняти позицію нейтралітету, а деякі, як, наприклад, Решат Аметов відкрито виступів проти окупантів і прийняв мученицьку смерть. Корінний народ Криму не сприйняв окупацію. Понад 99% кримських татар бойкотували так званий «референдум», а десятки та сотні людей через відношення до окупантів кинути в російські тюрми та табори.

Джемілєв назвав найбільш мужніми людей, які стали добровольцями.

Вони взяли зброю в руки, щоб піти на ворога, розуміючи що можуть бути вбитими або стати інвалідами на все життя. Тому для мене велика честь привітати з днем захисника України наших воїнів. Слава нашим воїнам та слава України!

Святкову програму продовжили виступи зразкового ансамблю танцю «Кримська родина», джазове «Тріо Усеїна Бекірова» та пісні у виконанні Заслуженої артистки України Ельзари Баталової.

Паралельно з музичними виступами на території святкового заходу діяли майданчик народної творчості, де відбувалися майстер-класи з ебру — малювання по воді, малювання хною; ярмарок українських та кримськотатарських майстрів. Також на цьому майданчику було відтворено весільні обряди українців та кримськотатарські національні танці.