«Справа Хізб ут-Тахрір»: хворого на коронавірус Абдуллаєва й досі тримають у ШІЗО

Новини
Хельга Полтавка
19 Листопада 2020, 18:42
Хельга Полтавка
19 Листопада 2020, 18:42

Мати політв'язня, фігуранта «першої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Теймура Абдуллаєва Діляра Абдуллаєва закликала президентів України і Росії врятувати її інфікованого коронавірусом сина в російському ШІЗО.

Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, Теймура, у якого спостерігаються симптоми COVID-19 (висока температура, слабкість і задушливий кашель), систематично і безпідставно поміщають у штрафні ізолятори колонії в місті Салават Республіки Башкортостан (РФ), де, за даними ЗМІ, епідемія коронавірусу.

Мій син з симптомами вірусу видворений в штрафний ізолятор. По суті, викинутий у ШІЗО вмирати! ШІЗО — це карцер, в таких умовах важко дихати, там нестача кисню, висока вологість і вогкість, холод. В такому середовищі хвора людина з високою температурою, якій потрібна термінова медична допомога, вмирає, — написала Абдуллаєва.

Також Абдуллаєва побоюється, що вижити без медичної допомоги у ШІЗО у її сина не вийде, через що закликала лідерів країн відреагувати на ситуацію, взяти її під свій особистий контроль та вжити можливих заходів для надання медичної допомоги Теймуру.

"Мій син у небезпеці. Без вашого реагування на ситуацію, що склалася, мій син помре! Мати з Криму просить вашої допомоги. Я хочу вірити в його порятунок з вашою підтримкою... Коштовна кожна хвилина. Не дайте моєму сину згнити заживо. Не дозволяйте таку жорстокість, як померти викинутим ізольованим від усіх і від медичної допомоги в штрафному ізоляторі! Це нелюдяно", — закликала вона.

Нагадаємо, Теймура Абдуллаєва визнали в російському суді нібито «організатором терористичної групи» («Хізб ут-Тахрір») та засудили до 16 років і 6 місяців позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму. Його брата Узеіра Абдуллаєва засудили до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Теймура і Узеіра Абдуллаєвих ще 10 лютого 2020 року вивезли з пенітенціарної установи на територію Ростовської області у невідомому напрямку. Російська омбудсменка Тетяна Москалькова відмовилася повідомляти їхнє місцезнаходження.

Як повідомляли «Кримські новини», 19 лютого стало відомо, що братів Теймура й Узеіра Абдуллаєвих етапували в Башкирію.