«Санат Одаси» або «Художня майстерня». У Києві відкрилося нове приміщення культурно-освітнього центру — «Кримська родина»

Новини
Асіф АлієвQHA
30 Грудня 2020, 10:51
Асіф АлієвQHA
30 Грудня 2020, 10:51

«Хош кельдініз» ( «Ласкаво просимо») - з такої пісні почалася 29 грудня офіційна церемонія відкриття нового кабінету в кримськотатарському культурно-освітньому центрі «Кримська родина».

Відремонтована кімната, яка розташовується на четвертому поверсі київської спеціалізованої школи № 165, оформлена в кримськотатарському національному стилі.

Тут, як розповіла «Кримським новинам» голова центру «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова, проходитимуть різні майстер-класи, навчатимуть дітей національної вишивки, організовуватимуть зустрічі та збори. «Кримська родина», окрім нового кабінету, вже п'ять років у великій актовій залі школи проводить різні заходи, концерти, навчає дітей хореографії.

Участь в церемонії відкриття нового приміщення взяли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич, дружина посла Туреччини в Україні Седа Гульдере, директор 165-ої школи Людмила Вашкулат, голова Асоціації TURKSID в Україні Ісмет Юксель, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, голова Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті Олена Богдан, голова Духовного управління мусульман України, муфтій Саід Ісмагілов, кримський журналіст і колишній політичний в'язень Микола Семена, заступник голови Українського культурного фонду Надія Ковальчук та інші.

Анифе Куртсеітова заявила, що від окупації Криму найбільше постраждали діти, які втратили свій звичний уклад життя та зв'язок з близькими. Однак у Києві, в культурно-освітньому центрі, діти знайшли нових друзів. Вони вивчають тут історію, літературу, мову кримськотатарського народу, навчаються танцям, музиці, вокалу.

«Ми починали нашу роботу з 7 дітьми, зараз в Центрі навчаються 120 осіб. Ми вдячні директору школи Людмилі Павлівні за те, що вона відкрила для нас двері 165-ої школи. Три роки тому TİKA (Турецьке агентство розвитку та співробітництва) повністю відремонтувало великий актовий зал, декілька класів, придбало для нас необхідну техніку для занять», - розповіла вона.

У новому приміщенні, яке в Центрі прозвали «Санат Одаси» («Художня майстерня»), були виставлені книги з історії Криму, феси - жіночі національні шапочки круглої форми з плетеним пензлем, а також сучасні швейні машини, придбані за підтримки Міжнародного жіночого клубу Києва, членкинею якого є дружина посла Туреччини в Україні Седа Гульдере.

Куртсеітова висловила подяку пані Гульдере, азербайджанської компанії SOCAR, голові Асоціації TURKSID в Україні Ісмету Юкселю, сім'ї Ельмаз та Хакан Киримли з Анкари, Ісламському культурному центру, депутату Київської міської ради Олесі Пинзеник, голові Сплкі культурі та взаємодопомоги кримських татар в Туреччині Мукреміну Шахіну, батькам дітей, які навчаються в Центрі та всім, хто допоміг з ремонтом нового приміщення.

За словами директора школи №165 Людмили Вашкулат, в центрі «Кримська родина» не тільки вивчають мову, національну культуру кримських татар, але й створюють національну атмосферу, де кожен може відчути себе як вдома, в Криму.

«Я бажаю, щоб це місце стало місцем нових задумів і, можливо, нових традицій», - сказала вона.

Директору школи висловив свою вдячність голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Він заявив, що все, що робиться в Центрі, не буде забуто.

Чубаров також подякував за роботу Аніфе Куртсеітової та всієї команді викладачів «Кримської родини».

«Але найбільшу подяку я висловлюю батькам, які вирішили, що їхні діти повинні зберегти свою національну ідентичність», - сказав голова Меджлісу.

Муфтій мусульман України Саід Ісмагілов подарував Центру картину із зображенням мечеті в Бахчисараї.

Він також прочитав молитву за дітей, батьків та за всіх, хто допомагає «Кримській родині».

Побажали нових успіхів Центру й інші гості.

Голова Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті Олена Богдан
Постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич
Дружина посла Туреччини в Україні Седа Гульдере
Ісмет та Гаяна Юксель
Микола Семена
Заступник голови Українського культурного фонду Надія Ковальчук

Під час церемонії відкриття «Мистецької майстерні» продемонстрували свої таланти вихованці Центру. Діти виконували кримськотатарські народні танці та співали національні пісні.