Політв'язню Бекірову невідкладно потрібна медична допомога – Human Rights Watch | QHA media
Репресії
05 Серпня 2019, 12:34

Політв'язню Бекірову невідкладно потрібна медична допомога – Human Rights Watch

Закрити

Арештований у Криму важкохворий Едем Бекіров потребує невідкладної медичної допомоги та адекватного лікування.

Про це заявила міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.

Російські чиновники в Криму повинні негайно перевести активіста, Едема Бекірова, 58 років, у лікарню для обстеження і лікування. Російська влада не поступаючись посилює переслідування кримських татар за гучну опозицію російській окупації під різними приводами, щоб змусити замовкнути інакомислення на півострові. Вони зображують політично активних кримських татар екстремістами і терористами, заарештовують і саджають у в’язницю десятки людей за сфабрикованими звинуваченнями , – йдеться у повідомленні.

Також правозахисна організація описала проблеми зі здоров’ям у Едема Бекірова. Праву ногу активісту ампутували нижче коліна в 2005 році, на місці ампутації – рана, що важко заживає. У нього низка хронічних захворювань, включаючи діабет 2 типу, ішемічну хворобу серця, дисфункцію тазового дна і хронічні неврологічні стани, що впливають на його хребет і кровообіг, що призвело до часткового паралічу обох ніг. У січні 2018 року Бекіров переніс чотириразове шунтування коронарної артерії. У грудні йому знову потрібно було зробити операцію на відкритому серці, але його заарештували за кілька днів до призначеної операції.

Эдем Бекіров, 2017 рік. Сімейний архів

Старша наукова співробітниця Human Rights Watch по Європі і Центральній Азії Юлія Горбунова зазначила, що Бекіров важкохворий, тому рідні і адвокати побоюються за його життя.
«Він повинен перебувати в лікарні, де він може отримати адекватну медичну допомогу, а не у камері попереднього ув’язнення», – наголошує Горбунова.

«Бекірову терміново потрібна належна медична допомога, Європейський суд розпорядився про це, і російська влада повинна діяти правильно і перевести його в лікарню. Навмисна відмова від передачі Бекирова і рішення залишити його під вартою є нелюдським, що принижує гідність грубим порушенням їх основних зобов’язань», – сказала Горбунова.

Раніше адвокат Бекірова Олексій Ладін заявляв, що політв’язень регулює рівень цукру в крові голодуванням через відсутність адекватної медичної допомоги, а лікарі медсанчастини не передають необхідні ліки.

QHA media писало, що 17 липня захист Бекірова звернувся до російського омбудсмена з проханням посприяти переведенню свого підзахисного з сімферопольського СІЗО під домашній арешт, тому що на брифінгу в Києві Татьяна Москалькова заявила, що теж хотіла б такої зміни запобіжного заходу для Бекірова.

Едем Бекірова затримали російські силовики на в’їзді в Крим вранці 12 грудня 2018 року. Він заявив, що прямував на півострів, щоб відвідати 78-річну мати та родичів. На наступний день «Київський районний суд» Сімферополя взяв Бекірова під варту. ФСБ обвинувачує його, людину з інвалідністю першої групи, у зберіганні та передачі вибухонебезпечних речовин та боєприпасів. 6 червня «Київський райсуд» подовжив арешт Бекірову до 12 серпня.

Дивитись ще: