
В окупованому Криму планують вирішити проблему нестачі води на півострові за допомогою опріснення морської води.
Як інформує ТАСС, про це повідомив так званий "голова Держкомітету з водного господарства та меліорації республіки" Ігор Вайль.
В анексованому Криму розглядається можливість застосування установок з опріснення морської води для забезпечення населення питною водою, — повідомив Вайль.
За його словами, водосховища природного стоку в окупованому Криму, які наповнюються за рахунок опадів і річок, заповнені лише на 25%.
Як повідомив російський "голова республіканської Ради міністрів" Юрій Гоцанюк, ситуація із забезпеченням водою в Криму складна.
Він запевняє, що буряться нові свердловини, які дадуть додатковий приплив, за необхідності жителям підвозять питу воду, а також встановлюють накопичувальні ємності.
За словами "завкафедрою геоекології Кримського федерального університету імені В.І. Вернадського" Тетяни Бобри, чергування посушливих періодів коливається в Криму приблизно кожні 3-5 років, і 2020 рік став піковим.
Вона вважає, настав час не просто економити водний ресурс, а повністю змінваюти стратегію водокористування і готуватися до жорсткого дефіциту води.
Ізраїльський досвід показує, що таку воду можна і потрібно використовувати, а також її можна запасати у спеціальних підземних сховищах для подальшого використання в періоди жорсткого дефіциту, — заявила Бобра.
Як повідомляли «Кримські новини», в окупованому Криму ввели третій, найжорсткіший етап обмеження водопостачання населенню. Погодинно отримуватимуть послуги централізованого водопостачання у Сімферополі та 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів.
Жителі тимчасово окупованого Росією Криму скаржаться на брудну, іржаву, блакитну воду з кранів і присутність нечистот у системі центрального водопостачання.
Нагадаємо, раніше так звана «голова адміністрації» Алушти заявляла, що з 23 вересня в Алушті, Партеніті та в Малому Маяку введуть режимне водопостачання.