Окупанти Криму складають протоколи за відсутності тесту на COVID-19: його мають лише 13% громадян, що перетинають адмінмежу | QHA media
Цифри

Окупанти Криму складають протоколи за відсутності тесту на COVID-19: його мають лише 13% громадян, що перетинають адмінмежу

23 Вересня 2020, 14:50
Закрити

Довідку про відсутність COVID-19 мають тільки 13% громадян, що перетинають адмінмежу з України в бік окупованого Криму.

Про це заявила «керівник регіонального управління Росспоживнагляду Криму» Наталія Пеньковська.

Після відкриття кордону України кількість осіб, які перетинають кордон, зросла з 250 на добу до 750 – 800. В останні дні зменшилися до 550-500, проте потік залишається досить великий. При цьому тільки 13% мають при собі довідки (про проведення дослідження) на наявність коронавірусної інфекції, — повідомила Пеньковська.

За її словами, всі інші громадяни отримують припис про проходження дослідження на наявність коронавірусу на території анексованого Криму.

«З них 67% результатів лабораторного дослідження у встановлені терміни завантажують на корпоративний портал, з решти групи осіб матеріали передані в МВС. Ми починаємо притягувати до адмінвідповідальності осіб, які не пройшли таке дослідження», — додала Пеньковська.

Наголошується, що складено вже 69 таких «протоколів».

Нагадаємо, з 22 липня іноземцям, особам без громадянства та росіянам, котрі побували за кордоном і які прибули до окупованого Криму без довідки про відсутність COVID-19, дозволили проходити ПЛР-обстеження протягом трьох днів після приїзду. Раніше потрапити в Крим можна було тільки за наявності такого дослідження.

Кабмін вирішив, що люди, які для складання ЗНО перетинають кордони, адмінмежі чи лінії розмежування, не зобов’язані проходити двотижневу обсервацію.

Дивитись ще: