Окупанти Криму повідомили, чому Росія відмовилася від ідеї опріснення води для жителів півострова

Новини
Хельга Полтавка
23 Вересня 2020, 17:15
Хельга Полтавка
23 Вересня 2020, 17:15

Окупанти півострова попросили кримчан не чекати найближчим часом встановлення опріснювального заводу. Про це на засіданні "держради" заявив так званий "міністр ЖКГ Криму" Дмитро Черняєв.

За його словами, відсутність такої можливості пов'язано з тим, що в Росії немає компаній, які змогли б побудувати підприємство необхідної потужності.

Питання опріснення в республіці давно лунає. Чому республіка не розглядає можливість будівництва опріснювальних установок? У Росії таких виробників на такий обсяг немає. Крім того, за нашими попередніми оцінками, для забезпечення одного Сімферополя майданчик буде коштувати 20-30 мільярдів рублів. Ці цифри досить значні, — пояснив Черняєв.

Як оцінює цю можливість сам "міністр", тема установки опріснювального заводу перспективна, але не дасть швидких рішень з водної ситуацією на півострові.

Наразі вирішили знизити втрати у водопровідних мережах.

А також запроваджують цілодобову охорону вуличних діжок з водою розставлених у дворах окупованого Сімферополя. Про це заявили в "адміністрації" міста.

Як повідомляється, ємності з водою, які встановили у зневодненій столиці Криму, зазнають нападів з боку хуліганів. За останній час було пошкоджено шість пластикових діжок.

Після подібних фактів псування резервуарів, адміністрацією міста було ухвалене рішення встановити відеоспостереження і чергування поблизу резервуарів, — розповів "начальник управління адміністративних органів" Сімферополя.

Як повідомляли «Кримські новини», окупанти Криму заявляли, що планують опріснювати морську воду і запасати її у підземних сховищах.

Нагадаємо, в окупованому Криму ввели третій, найжорсткіший етап обмеження водопостачання населенню. Погодинно отримуватимуть послуги централізованого водопостачання у Сімферополі та 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів.