«Недопуск місії ООН в окупований Крим лишається найактуальнішою проблемою». Чубаров зустрівся з Фрейзер перед завершенням її каденції | QHA media
09 Липня 2019, 18:14

«Недопуск місії ООН в окупований Крим лишається найактуальнішою проблемою». Чубаров зустрівся з Фрейзер перед завершенням її каденції

Закрити

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров зустрівся в Києві з головою моніторингової місії ООН з прав людини Фіоною Фрейзер, яка залишає свою посаду після чотирьох років роботи.

Чубаров відзначив важливість діяльності Місії, як надає базові матеріали для інституцій ООН.  Водночас він зазначив, що впродовж всієї роботи її представники так і не змогли потрапити до окупованого Криму через деструктивну позицію Росії.

Ані місія ООН з прав людини, ані СММ ОБСЄ не мають можливості перебувати на всій території України, оскільки Росія, яка окупувала Крим, вона їх туди просто не допускає. Незважаючи на те, що звіти Місії ООН мають розділ «Автономна Республіка Крим», і інформація, яка в них міститься, викликає дуже високий рівень довіри, але вся ця інформація з’являється внаслідок аналітичних підходів, застосування методик роботи з інформацією на відстані. А саме перебування місії на території надало б зовсім інші можливості і для фіксації фактів, і для оцінок.

Чубаров, який щойно повернувся з останнього засідання Парламентській асамблеї ОБСЄ, розповів Фрейзер, що під час роботи Асамблеї в частині обговорення ситуації з правами людини делегати використовували звіти не лише Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, але й звіти моніторингової місії ООН.

Зі свого боку Фіона Фрейзер, яка вже завтра їде з України, розповіла QHA media, що в Місії ведеться потрійне управління питаннями Криму. За її словами, зокрема, лідерство і управління всіма питання, пов’язаними з Кримом, регулюватиме представництво Місії, розташоване в Одесі. Водночас, цим питанням будуть займатись і в київському офісі.

За її словами, прізвище нового голови Місії вже відоме, однак вона не стала його називати.

Я їду з України і буде новий голова Місії, який приїде після офіційного призначення. Але в будь-якому випадку у нас є команда, яка працює саме з питань Криму. Наша робота буде продовжуватись як ми і працювали, – наголосила Фрейзер.