Кулеба назвав дату саміту «Кримської платформи» за участі іноземних партнерів

Новини
Хельга Полтавка
05 Листопада 2020, 13:31
Хельга Полтавка
05 Листопада 2020, 13:31

Іноземні партнери України готові взяти участь у «Кримській платформі», проведення якої заплановане у Києві.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що саміт "Кримської платформи" має відбутися у травні 2021 року. Про це він повідомив сьогодні на брифінгу.

Дуже сильно сподіваємося, що на той момент ситуація з пандемією стабілізується і ми будемо мати можливість провести успішний саміт у столиці України, — повідомив міністр.

За його словами, "Кримська платформа" динамічно розвивається, а Україна стежить за діями на півострові.

Також Кулеба заявив про системні репресії щодо кримських татар.

Ви знаєте, що 3 листопада військовий суд у Ростові за відверто сфабрикованими звинуваченнями засудив трьох кримських татар, того ж дня затримали двох кореспондентів "Кримської солідарності", — сказав очільник МЗС.

Він додав, що затриманих журналістів учора відпустили, але системні репресії на півострові тривають.

Також у пресслужбі МЗС зазначається, що перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар і пані посол Канади Лариса Ґаладза під час зустрічі обговорили роботу української сторони з міжнародними партнерами щодо створення та наповнення практичним змістом "Кримської платформи" та участь у цьому процесі уряду Канади.

Нагадаємо, 3 листопада окупаційний суд в Ростові-на-Дону визнав винними та засудив трьох фігурантів «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» від 12 до 17 років ув’язнення.