Кримський фільм покажуть онлайн на кінофестивалі у Києві

Новини
Євген Березовський
26 Листопада 2020, 19:49
Євген Березовський
26 Листопада 2020, 19:49

Короткометражний фільм Ахмеді-Ернеса Сарихаліла «‎Кегельбан» бере участь у фестивалі «‎:КіноКульт». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє організатор фестивалю і виконавчий продюсер телеканалу UA: Культура Лук'ян Галкін.

Фестиваль «:КіноКульт», який команда Суспільного плекає вже третій рік, цього року не став на паузу, а відбуватиметься онлайн з 20 по 28 листопада. З усіх програм лишили одну, зате найважливішу — національний конкурс «Культ завтрашнього дня», для якого зібрали вершки українського короткого метру цього буремного року, — повідомляє Галкін.

Разом з роботою кримського режисера у рамках кінофестиваля беруть участь ще 15 стрічок. Усі вони представлені онлайн на сайті фестивалю. За словами Сарихаліла, хоч фестиваль проводиться вже третій рік, на ньому він бере участь вперше. Про це він розповів «Кримським новинам».

Перемога завжди гріє душу. Авжеж, оцінює кожен суб'єктивно, але це завжди приємно. Якщо ти береш участь, то одразу видно, що ти існуєш. Разом з цим, участь додає впевненості у тому, що робота зроблена не дарма. Мені подобається, що моя робота транслюється у світ, — каже Сарихаліл.

Також режисер «‎Кегельбану» поділився враженнями про інші фільми «‎:КіноКульту».

Мені дуже сподобався фільм «Поміж тіней» Олександра Стеколенка. Скажу коротко: чорно-біле кіно зачепило, сильно, — розповідає кримськотатарський режисер.

Зазначимо, «‎Кегельбан» знятий у 2019 році. Головні ролі зіграли Рустем Емірсалієв, Ельзара Баталова і Мідат Халілов. Фільм Сарихаліла був серед учасників київського міжнародного кінофестиваля «Молодість».

Ахмеді-Ернес Сарихаліл — кримськотатарський кінорежисер і музикант. Автор чотирьох короткометражних і однієї повнометражної документальної картини. Його фільм «Цвяхи» був представлений на фестивалях Великобританії, Туреччини, Німеччини та України. На деяких з них картина отримала головну нагороду.