«Кримський Дім об’єднує серця». У Києві пройшов Open Air до Дня прапора та Незалежності України | QHA media
Фото

«Кримський Дім об’єднує серця». У Києві пройшов Open Air до Дня прапора та Незалежності України

24 Серпня 2020, 11:00
Закрити
Асіф АлієвQHA

Фото:

Богдан Дацюк

Незалежна українська держава — гарантія збереження кримськотатарського народу. Про це 23 серпня під час відкритої дискусії «Кримський погляд на незалежність України» заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Голова Меджлісу зазначив, що існування української держави є також обов’язковою умовою захисту української нації.

В дискусії, яка відбулася у рамках четвертого Open Air «Кримський Дім об’єднує серця» до Дня прапора та Дня Незалежності України, також взяли участь головна редакторка Центру журналістських розслідувань Валентина Самар, директор Громадської організації (ГО) «Кримський Дім», режисер Ахтем Сеітаблаєв, психолог, журналістка видання «Новое Время» Ольга Духніч. Модератором розмови був голова правління ГО «Кримський Дім» Алім Алієв.

Подія проходила на співочій галявині Національного музею народної архітектури та побуту України «Пирогів».

Учасники дискусії відповіли на питання «Що таке незалежність для вас», розповіли про політичну ситуацію в Криму до російської анексії, культурні зв’язки між Кримом та Україною до і після 2014 року.

За словами Валентини Самар, у Києві, навіть після розподілу Чорноморського флоту та завершення в Криму мєшковського періоду (Юрій Мєшков – перший президент Республіки Крим з лютого 1994 р. по березень 1995 р. – прим.ред) з його стараннями повернутися до Радянського союзу, існувала невпевненість того, що робити з Кримом.

Сама автономія була аномальною, оскільки була не національною ( кримськотатарською), а територіальною, — сказала вона.

Рефат Чубаров нагадав, що можновладцям у Києві були необхідні електоральні голоси в Криму і тому була потреба у місцевих кримських політиків, які в свою чергу робили ворогом кримських татар.

Голова Меджлісу розкритикував призначення Леоніда Кравчука головою, а Вітольда Фокіна заступником голови делегації України в Тристоронньої контактної групи.

Чубаров нагадав слова Фокіна, де він заявив, що окупацію Криму Росією «потрібно зрозуміти, тому що, у неї там флот ….».

Замість того, щоб знаходити нових політиків, ми реанімуємо тих, хто знущається з нашої незалежності. Суспільство має брати уроки з минулого.

Журналістка Ольга Духніч закликала якомога частіше запрошувати людей з Криму на материкову Україну, надавати їм можливість вчитися, а громадським діячам вільно займатися своєю діяльністю.

Про приклад тісних зав’язків між українцями так кримськими татарами розказав режисер Ахтем Сеітаблаєв, якій готує прем’єру вистави «Лісова пісня» кримськотатарською мовою.

Зокрема, на дискусії було показане відео, де актори-українці під час репетиції вчать кримськотатарську.

На заході був організовані майстер-класи з гончарного мистецтва, розпис хною, приготування кави та розпис на воді «Ебру».

Також на сцені також виступили етноансамбль «Мусафір» і співачка Ленара Османова, ансамбль народного танцю «КИЇВ» та солісти вокальної групи Ad libitum, вокально-хореографічний ансамбль Кримськотатарського культурного центру «Кримська сім’я», хореографічний колектив Кримського будинку «Кунеш», а також джаз у виконанні «Тріо Усеїна Бекірова».

Дивитись ще: